به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، عبدالحسین ناصری – دبیر این همایش در بیست و پنجمین  سمینار شیمی تجزیه در تبریز اظهار کرد: این سمینار با همت دانشگاه تبریز و انجمن شیمی ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است، همچنین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) از این سمینار حمایت می‌کنند .
وی با اشاره به محورهای این سمینار، گفت: الکتروشیمی تجزیه‌ای، اسپکتروسکوپی تجزیه‌ای، کروماتوگرافی و روش‌های جداسازی، کمومتریکس، نانوشیمی، شیمی تجزیه و محیط زیست، شیمی تجزیه و آنالیز ترکیبات دارویی و غذایی، شیمی تجزیه و مدیریت و آنالیز پسماندها، شیمی تجزیه و صنایع شیمیایی و آنالیز ترکیبات طبیعی از جمله محورهای مورد بررسی در این سمینار است .
ناصری در خصوص اهداف برگزاری این سمینار، عنوان کرد: فراهم کردن زمینه‌ای جهت تبادل افکار بین پژوهشگران، ارائه‌ دستاوردهای جدید پژوهشی در زمینه‌ شیمی تجزیه و کمک به حل مشکلات و معضلات کشوری اهداف برگزاری این سمینار است .
وی از ارسال ۴۹۰ مقاله به دبیرخانه‌ سمینار شیمی تجزیه ایران خبر داد و افزود: ۱۲۰ داور از سراسر کشور این مقالات را داوری کردند که ۴۷۰ مقاله پذیرفته شده است و در سه قالب سخنرانی، پوستر و PFP که ترکیبی از ارائه‌ پوستر و سخنرانی کوتاه است، ارائه می‌شوند، همچنین مقالات برگزیده در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ خواهند شد .
دبیر این همایش در خصوص برنامه‌های جانبی این سمینار افزود: به مناسبت هفتادمین سالگرد دانشگاه تبریز، ویژه برنامه‌ای برای تجلیل از فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری شیمی تجزیه دانشگاه تبریز برنامه‌ریزی شده و همچنین کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه تجهیزات و مواد شیمیایی در طی روزهای برگزاری سمینار دایر هستند .
وی همچنین از حضور اساتید خارجی و داخلی از کشور های اسپانیا و ایتالیا خبر داد.
گفتنی است، دوره‌های دوم و نهم این سمینار نیز در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۸ در دانشگاه تبریز برگزار شده بود .