سخنگوی اورژانس آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با  ترجمان صبح، اظهار کرد: اتوبوس واژگون شده که در انتهای آزادراه پیامبر اعظم، یک کیلومتری ائل گلی، ابتدای  اتوبان شهید کسایی تبریز در حال تردد بود، لحظاتی پیش دچار سانحه و واژگون شد.

وحید شادی نیا ادامه داد: تیم اورژانس به محل حادثه اعزام شده و اطلاعات کافی در خصوص این حادثه متعاقبا اعلام می شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان دختر در تبریز ۲ نفر کشته و ۴۰ نفر مصدوم شدند.

رحیم شهرتی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این حادثه بعد از ظهر امروز در اتوبان پیامبر اعظم در محدوده شهرک خاوران رخ داد.
وی ادامه داد: با اعلام این حادثه، کارشناسان اورژانس و امدادگران هلال احمر و همچنین آتش نشانان بلافاصله به محل اعزام شدند.
شهرتی فر گفت: ۳۸ مصدوم این حادثه به بیمارستان امام رضا (ع)، یک نفر به بیمارستان شهدا و یک نفر نیز به بیمارستان سینا اعزام شدند.
وی اضافه کرد: اکثر مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که آیا این اتوبوس حامل کاروان راهیان نور بوده یا نه، گفت: این اتوبوس در مسیر بستان آباد به ارومیه در حال تردد بود و هنوز اطلاعاتی در خصوص ماهیت حادثه دیدگان آن نداریم.
در همین حال پلیس راهور ناجا اعلام کرد بررسی های اولیه نشان می دهد تخطی از سرعت مطمئن از سوی راننده اتوبوس و لغزندگی جاده دلیل وقوع این حادثه بوده است.
در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ادعا شده که اتوبوس حادثه دیده حامل دانش آموزان کاروان راهیان نور بوده است .

۳ کشته در واژگونی اتوبوس دانش آموزان در جاده تبریز

سعید کنعانی مدیر هلال احمر آذربایجان شرقی در این زمینه گفت: در این حادثه ۴۱ نفر سرنشین اتوبوس بودند،  ۲ نفر از دانش آموزان یک نفر آقا از مسئولان همراه این گروه جان خود را از دست دادند.

وی افزود: ۳۸ نفر مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس در بیمارستان های شهدا، سینا و امام رضا مصدومین را پذیرش شده اند.