به گزارش ترجمان صبح، به دنبال حکم قانون جدید مجلس، مجید خدابش تا دوماه دیگر از مسئولیت استانداری آذربایجان شرقی خداحافظی می کند و رایزنی ها برای انتخاب جایگزین وی از سوی محافل مختلف به طور جدی آغاز شده است.

گرچه “دلسوزان” آذربایجان به دنبال انتخاب فردی قوی با سوابق ملی برای سپردن این مسئولیت هستند اما تجربه نشان داده برخی محافل درپی قالب کردن گزینه های مورد نظر خود فارغ از سوابق و شایستگی وی در این سمت هستند.

خبرهای رسیده به ترجمان صبح، حاکی از آن است که بعد از مدت ها، جمعی از بزرگان و چهره های موجه و تاثیرگذار تبریز و آذربایجان قصد دارند نقش پررنگ تری در رویدادهای سیاسی این خطه ایفا کنند.

درحالیکه یکی از بهانه های سال های گذشته، وجود برخی موانع و عدم امکان حضور چهره های شاخص ملی در کسوت استانداری آذربایجان شرقی بود، سیاست های جدید و منش بزرگوارانه ی حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در کسوت امام جمعه تبریز و تاکید وی بر لزوم به کار گیری مدیران قوی در استان، دیگر بهانه ای در این زمینه باقی نگذاشته است.

توافق بر سر یک چهره‌ی توانمند ملی

بر اساس اعلام وزیر کشور در زمان معارفه مجید خدابخش، سیاست دولت فعلی انتخاب استانداران غیربومی بوده است. همینک نیز به دنبال کنار رفتن استانداران بازنشسته، گفته شده که معاونان آنان از شانس بیشتری برای جایگزینی در این مسئولیت برخوردار خواهند بود.

از آنجا که نام رحیم شهرتی فر، معاون سیاسی امنیتی استاندار فعلی نیز در میان مدیران بازنشسته قرار دارد، گزینه ی مطرح دیگری در سطح استانداری آذربایجان شرقی نیست.

هم از این رو نیز برخی از بزرگان سیاسی استان، به صورت جدی وارد گود شده اند تا بر سر انتخاب یک گزینه در سطح ملی به توافق برسند.

خبرهای رسیده حاکی از آن است، پس از رایزنی های صورت گرفته، نام فرد مورد نظر مشخص و صحبت های نهایی برای پذیرش این مسئولیت با وی در میان گذاشته شده است.

این گزارش می افزاید، افراد یاد شده ماموریت یافته اند تا برای جلب نظر وزارت کشور، مجمع نمایندگان و نیز امام جمعه تبریز و بزرگان آذربایجان شرقی، طی روزهای آینده مذاکرات خود را آغاز نمایند.

فرد مورد نظر یکی از مدیران پاکدست، خوش نام و با سابقه کشور به شمار می آید که در مسئولیت های مهم اجرایی در سطح ملی تجربیات ارزشمندی داشته و در کسوت وزارت نیز کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته است.

قرار است فرد یاد شده برای رایزنی و دیدار با چهره های سیاسی و تاثیرگذار استان طی روزهای آینده به تبریز سفر نماید.

ترجمان صبح به دلایل مختلف، تا قطعی شدن گزینه ی یاد شده، از انتشار نام وی خودداری می کند.