به گزارش ترجمان صبح، نمایش از مالزی تا بیجی روز چهارشنبه ۲ آبان ماه ساعت ۱۴ در تالار شهیدان شایان مهر واقع در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اجرا خواهد شد، این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام «سید محمدعلی آل هاشم» نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و سرتیپ دوم پاسدار «عابدین خرم» فرمانده سپاه عاشورا همراه خواهد بود.

 نمایش از مالزی تا بیجی شرح حال زندگی و نحوه شهادت مدافع حرم وحید نومی گلزار است که به کارگردانی علیرضا محمدیان و نویسندگی آراز دانایی مهر روز یکشنبه ۶ خرداد ماه سال جاری، ساعت ۱۴ در سالن استاد شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به روی صحنه رفت.

شهید وحید نومی گلزار در روز پنجم مرداد ماه سال  ۱۳۶۱در میان خانواده ای متدین در تبریز دیده به جهان گشود؛ پدر، در نیروی دریایی بندرعباس مشغول کار و مادر، معلم مدرسه بود؛ به همین علت بعد از ولادت وحید به شهر بندر عباس منتقل شدند و دوران کودکی وی تا سن دوازده سالگی، به عنوان تنها فرزند خانواده، در این شهر سپری شد، بعد از بازگشت به تبریز، خداوند پسر و دختری دیگر به آنها عطا کرد که معمولاً اوقات وحید با محمد برادر کوچکش و خواهرش فاطمه سپری می شد.

شهید نومی گلزار در دوم آبان ماه سال ۹۴ و در دفاع از حرم امامین عسگرین، مصادف با ظهر عاشورای در «بیجی» عراق به فیض شهادت نائل آمد.

در این نمایش آراز دانایی مهر، امیر حسین علیاری، ابوالفضل دانشور، رضا منتخبی، محمدرضا آقایی، ایمان یدرنجی، حسام حیدرزاده، فاطمه بیگ محمدزاده، سارا سادات حسام، پریناز سخایی، ریحانه خدیرجمیده طالب زاده، مینا احمدیان نقش آفرینی کرده اند.