به گزارش ترجمان صبح، محمد وکیلی سرمربی تیم دورنا ارومیه در مورد شرایط تیمش در لیگ برتر والیبال اظهار داشت: اوضاع بد نیست و بازیکنان در حال تجربه اندوزی هستند. سایر تیم‌ها از لحاظ امکانات، تجربه و مسائل مالی از ما بسیار قوی‌تر و بهتر هستند. بودجه تیم ما محدود است و نسبت به تیم‌‌های دیگر، آماتور هستیم ولی تجربه گران‌بهایی از حضور در لیگ برتر کسب می‌کنیم.

سرمربی تیم دورنای ارومیه ادامه داد: حضور در لیگ برتر برای بازیکنان جوان ما بهترین آمادگی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان است. ما ۷ بازیکن نوجوان، ۲ بازیکن جوان و یک بازیکن امید در اختیار داریم. به همین خاطر هر پوئن برای ما به سختی به دست می‌آید. البته تیم ما متفاوت از سایر تیم‌هاست چون ما هدفی میان مدت برای حضور در مسابقات جهانی پیش رو داریم. ما امیدواریم تا باز هم بازیکنانی مثل شریفی، توخته و کاظمی را به تیم ملی معرفی کنیم.

وکیلی گفت: ما با حضور در لیگ برتر از طرف شهر ارومیه در واقع،‌کارخانه بازیکن سازی خود را به نزدیکی معدن آن آورده‌ایم تا علاوه بر این از حمایت مردم این شهر هم برخوردار باشیم. تیم ما کمترین میانگین سنی و یکی از بیشترین میانگین‌های قدی لیگ را در اختیار داریم. عمده مشکل ما این است که بازیکنان تیم، میدان دیده نیستند و اصلاً تجربه حضور در لیگ را ندارند. امیدوارم آنها با کسب تجربه در لیگ برای مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در تونس و دفاع از عنوان قهرمانی جهان آماده شوند. البته ما هم برای میزیانی مسابقات جهان در تبریز و ارومیه به فدراسیون جهانی، پیشنهاد دادیم ولی مورد موافقت قرار نگرفت.