به گزارش ترجمان صبح، بیانیه سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی درخصوص ۱۳ آبان به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حضرت امام خمینی(ره): هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید که همین فریاد همگانی « مرگ بر آمریکا» برای او مرگ می آورد.(صحیفه امام ج ۱۰ ص ۳۷۳)

 دشمن را بشناسید و فریب نخورید. ️آمریکا به معنای واقعی کلمه دشمن ملت ایران است.( رهبرانقلاب در  دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان/آبان ۹۶)

در بیانیه سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی آمده است: ۱۳ آبان یادآور ۳ واقعه مهم سالروز تبعید حضرت امام راحل به ترکیه در سال ۴۳، به خاک و خون کشیدن دانش آموزان و دانشجویان توسط رژیم منحوس پهلوی در سال ۵۷ و یوم ا… فتح و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۵۸ است که هر یک نقطه عطف تاریخی و عاملی جهت سرعت بخشیدن به روند شکل گیری، تداوم و استمرار و بالندگی انقلاب بودند.

این بیانیه با تاکید بر ضرورت بازخوانی مواضع و دیدگاه‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب نسبت به سیاست های آمریکا در قبال ملت ایران و رسالت خطیر اصحاب رسانه در تبیین «چرایی مرگ بر آمریکا» آورده است:  راهپیمایی ۱۳ آبان بهترین فرصت برای تبیین و ترویج روحیه استکبارستیزی و افزایش آگاهی نسل آینده ساز کشور از جنگ نرم است. روند مواجهه نظام سلطه و استکبار با انقلاب اسلامی در یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل خود قرار دارد. اقدامات خصمانه نظام سلطه در بدعهدی‌ها و پیمان شکنی‌ها برای ملت ایران به خوبی عیان گشته و اینک کمتر کسی را می‌توان یافت که با این همه خصومت بتواند به آمریکا اعتماد داشته باشد.

این بیانیه می افزاید: حمایت از رژیم طاغوتی پهلوی، تحمیل جنگ ۸ ساله به ایران، حمایت تمام قد از منافقین، حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران، تلاش برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه و ایران، تشکیل و حمایت از گروه های تروریستی، تحمیل تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و خروج از برجام و همچنین تلاش برای ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی نمونه‌های از دشمنی‌های شیطان بزرگ است.

در ادامه این بیانیه آمده است: بسیجیان رسانه ای آذربایجان شرقی همگام با مردم همیشه در صحنه آذربایجان در صفوف به هم پیوسته و متحدانه در تظاهرات یوم الله ۱۳ آبان شرکت خواهند کرد و با تاسی از مقتدای آزادیخواهشان شعار «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه» را مصداق عملی خواهند بخشید تا به فضل خداوند متعال حماسه‌ای دیگر از اقتدار و عظمت ایران سرفراز خلق گردد و در پایان اینکه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با تاسی از فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب، همیشه بخاطر دارند و خواهند داشت که دولت آمریکا دشمن اصلی ملت ایران است.