به گزارش ترجمان صبح، محمد تقوی ظهر امروز(پنجشنبه) در نشست خبری قبل از بازی با تیم ذوب آهن اصفهان از هفته دوازدهم مسابقات جام باشگاه‌های کشور اظهار کرد: وظیفه من تشکر از هواداران است که من و همه بازیکنان همیشه مدیون این هوادارانیم.

وی افزود: من تنها می‌توانم با برد‌هایی که می‌گیرم از این پرشورها تشکر کنم. تیم ما ۱۱ نفر نیست بلکه ۸۰ هزار نفر است که به استادیوم می‌ایند و تیم‌شان را با جان و دل تشویق می‌کنند.

تقوی درمورد جو فوتبال تبریز گفت: بازی با صنعت نفت آبادان که در شهر  آبادان برگزار شد، بی روح‌ترین فوتبالی بود که در عمرم دیدم ولی در تبریز من هرگز این فوتبال و جو را ندیده‌ام.

سرمربی تراکتورسازی بیان کرد: من از شرایط تیم راضی نیستم و این را به بازیکنان هم گفته‌ام.تیم ما به شرایط ایده‌آل نرسیده است شاید نسبتا بهتر از اول شده است.

وی ادامه داد: من برای هر بازی روش خاصی دارم و سعیم بر این است که این را در تراکتورسازی پیاده کنم که به یک روش تعریف شده به بازی نرویم.

تقوی گفت: علیرضا نقی‌زاده یکی از اثر گذارترین بازیکنان است که الان در وضعیت مصدومیت به سر می‌برد که حتما بعد از رسیدن به شرایط ایده‌آلش از او در تیم استفاده می‌کنم.

سرمربی تراکتورسازی در مورد بازیکنان کفت: من نیازی به بازیکن ندارم. بازیکنانم بهترین تمرکز را دارند و هرگز با یک اشتباه آن را از دست نمی‌دهند. اگر اشتباه دارند باید با مردم روبه‌رو شوند و جواب‌گو باشند.

وی تاکید کرد: هر مربی باید بازیکنانش را خودش انتخاب کند ولی من وقتی به این تیم آمدم این امکان را نداشتم.

تقوی افزود: بازیکنانم به حرفم گوش می‌کنند و آن چیزی را که می‌خواهیم انجام می‌دهند و این یک نقطه مثبت است.

وی در مورد جو هوایی فردای تبریز بیان کرد: امیدوارم فردا باد نباشید ولی خودم را به چیز‌هایی که دست من نیست تمرکز نمی‌کنم و تمرکز من بیشتر روی حریف و تاکتیک بازی است.

سرمربی تراکتورسازی تاکید کرد:  تیم حریف باید برای ما برنامه داشته باشد نه ما برای آنها چون تیم ما یک تیم قدرتمندی است و همیشه با یک تاکتیک خاصی پیش می‌رود.

تقوی گفت: من خوش‌شانس‌ترین سرمربی تاریخ ایران هستم چرا که تیمی مثل تراکتورسازی را در اختیار دارم. این یک تجریبه‌ای بسیار عالی هست ولی همیشه در کارنامه خاطراتم باقی می‌ماند.

وی افزود: تیم تراکتورسازی باید بومی شود و من اولویتم را روی آکادمی باشگاه قرارداده‌ام که دونفر بازیکن را چند مدت پیش در تیم قرار دادم.