امیر نصرآزادانی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص جدایی‌اش از تیم فوتبال تراکتورسازی اظهار کرد: من چندین فصل بسیار خوب و عالی در این تیم تبریزی داشتم و زیر نظر امیر قلعه‌نویی هم اطلاعات زیادی از فوتبال یاد گرفتم.

وی ادامه داد: بدلیل تعدد بازیکن در زمان مربی‌گری قلعه‌نویی، فرصت چندان زیادی برای من مهیا نشد تا بتوانم در ترکیب اصلی تیم قرار بگیرم. اما در زمان یحیی گل‌محمدی شرایط تغییر کرد و باتوجه به محرومیت تیم از فعالیت در نقل‌وانتقالات، من توانستم فرصت بازی پیدا کنم.

هافبک سابق تیم فوتبال تراکتورسازی در رابطه با بدترین خاطره‌اش از این تیم، عنوان کرد: فصل گذشته متاسفانه من بدلیل پارگی رباط صلیبی نتوانستم در خدمت تیمم باشم. در آن زمان هم تعداد بازیکن در تیم بسیار اندک بود و مصدومیت من هم کار را برای کادرفنی بسیار سخت کرده بود که این موضوع بدترین خاطره من از تبریز است.

نصرآزادانی در ارتباط با رابطه صمیمی با مهدی شریفی گفت: من با مهدی شریفی در زمان حضورش در سپاهان دوستی داشتم و خوشبختانه شرایط مهیا شد تا در تبریز هم تیمی شویم. آقا مهدی همیشه برادر بزرگ من است و به او احترام خاصی قائلم.

وی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: متاسفانه نوع جدا شدن من از تراکتورسازی چندان جالب و مناسب نبود، چون به هرحال من در این تیم مصدوم شده بودم و دوست داشتم حداقل تا پایان فصل برای سرخ‌پوشان بازی کنم. اما در نهایت از هواداران پرشور این تیم تشکر می‌کنم و آرزوی موفقیت برای تراکتورسازی دارم.