آرش آقایی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص سفر از ایران و بازی برای تیم ملی جمهوری آذربایجان اظهار کرد: من چندین سال است که برای کشورم بازی کردم و خوشحالم از اینکه توانستم قهرمانی آسیا و قهرمانی کارگران جهان را کسب کردم. اما درحال حاضر شرایط جودو خیلی متفاوت شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه محمد منصوری سرمربی تیم ملی هم من را به اردوی تیم دعوت نکرد و صرفا بحث سن را مطرح کردند که من فقط ۲۵ سالم است. محمدرضا رودکی مدیر تیم ملی هم با حضور من مخالفت کرد و طبیعی است که من به دنبال رشد رشته حرفه‌ای باشم، به همین علت علی‌رغم میل باطنی، مجبور شدم ایران را ترک کنم.

جودوکار تبریزی تصریح کرد: من از جمهوری آذربایجان پیشنهاد داشتم و برای رسیدن به اهدافم در جودو، به تیم ملی این کشور پیوستم و امید دارم که بتوانم عناوین قهرمانی را کسب کنم.

آرش آقایی افزود: خوشبختانه مبارزه من را سرمربی آذربایجان تایید کرده و قرار است به کاپ اروپا سفر کنیم. هدف من حضور در المپیک و کسب یکی از عناوین قهرمانی این مسابقات را کسب کنم، خیلی خوشحال می‌شدم که با لباس جودو تیم ملی ایران می‌توانستم در المپیک شرکت کنم اما شرایط به‌گونه‌ای شد که به جمهوری آذربایجان پیوستم.

بیشتر بخوانید؛

بلای کشتی و تکواندو بر سر جودوی ایران هم آمد/ آرش آقایی به جمهوری آذربایجان پیوست