ترجمان صبح، پیام وثوقیان : کیفیت بازی اشکان دژاگه و مسعود شجاعی برای تمام تماشاچیان و البته مربیانی که هدایت تراکتورسازی را در این مدت بر عهده داشتند مشخص است و به همین دلیل در اکثر بازی ها به صورت فیکس در ترکیب تیم بازی می کنند و نسبت به روند بازی و گاها خستگی در اواخر نیمه دوم جای خود را به بازیکنان جوان می دهند تا آن ها هم بتواند تجربه لازم را کسب کنند.

اما شاید موردی که در رابطه با بازی شجاعی بیشتر دیده میشود خونسردی فوق العاده این بازیکن در میدان است. مهم نیست تیم در حال حمله است یا دفاع، در حال پایه ریزی ضد حمله است یا کم کردن سرعت بازی، کافی است توپ به مسعود شجاعی برسد تا برای لحظاتی هم که شده است بازی به آرامش نسبی برسد.

پاس های کلیدی، حمل توپ هایی که گاهی باعث از دست رفتن توپ و ایجاد موقعیت برای تیم رقیب می شوند و دریبل های ریز حتی در محوطه ۱۸ قدم تیم حریف از ویژگی های بارز کاپیتان مسعود است. اما هرچه که هست مسعود بازیکنی نیست که بتوان بیخیال او شد.

زمانی که مسعود شجاعی به همراه احسان حاج صفی به علت حضور در تیم پانیونیوس یونان مجبور به بازی در مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس یعنی تیم مکابی اسرائیل شدند فشار های سیاسی خواستار کنار گذاشته شدن این دو بازیکن ارزشمند از تیم ملی شدند اما کیروش خوب میدانست مهره ای برای جایگزینی این دو ستاره نخواهد داشت و با تمام قدرت ایستاد و از بازیکنانش دفاع کرد تا بالاخره مشکل این دو بازیکن برای همراهی تیم ملی کشورمان حل شد.

امروز هم در بازی تراکتور سازی تبریز و نفت مسجد سلیمان شاید بازی ریلکس و خونسردی بیش از حد مسعود که گاها تعلل او باعث از دست رفتن توپ می شد باعث عصبانیت تماشاگران می شد و اگر شما هم از جمله هوادارانی هستید که از بازی مسعود حرصتان می گیرد باید بگوییم نیاز به دید حرفه ای تری نسبت به فوتبال دارید.

شاید باورتان نشود ولی مسعود شجاعی امروز بر روی هر ۳ گل تیم تراکتورسازی نقش تاثیرگذاری داشت. بیایید صحنه های به ثمر رسیدن گل های تراکتورسازی را دوباره مرور کنیم.

گل اول: دژاگه

مسعود شجاعی

اشکان دژاگه روی یک ضربه آزاد زیبا توانست گل اول بازی را به ثمر رسانده و تراکتورسازی را پیش بیندازد. اما نقش مسعود در به ثمر رسیدن این گل چیست؟ در صحنه ای که منجر به گرفته شدن این ضربه آزاد برای تراکتورسازی شد احسان حاج صفی توپ را در اختیار داشت و برای پیش بردن توپ تصمیم به پاس کاری با مسعود شجاعی گرفت. توپ احسان حاج صفی با یک پاس پشت پای مسعود شجاعی همراه شد که چاره ای جز خطا برای تیم حریف نگذاشت.

گل دوم: سوگیتا

مسعود شجاعی

در صحنه ای که تیم نفت مسجد سلیمان برای زدن گل مساوی جلو کشیده بود لو دادن توپ توسط این تیم باعث رسیدن توپ به مسعود شجاعی تقریبا در میانه های میدان شد و از ۳ گزینه پاس موجود خود تصمیم گرفت سوگیتا را صاحب توپ کند که در نهایت هم با ضربه زیبای سوباسای تراکتورسازان این توپ تبدیل به گل دوم شد

گل سوم: حسینی (گل به خودی)

مسعود شجاعی

مسعود شجاعی در کنار خط طولی زمین صاحب توپ بود که حرکت اشکان دژاگه در بین دو دفاع تیم نفت مسجد سلیمان را دیده و تصمیم گرفت با یک ارسال مواج توپ را در اختیار هم تیمی خود جهت گلزنی قرار دهد که حسینی مدافع تیم نفت مسجد سلیمان به اشتباه توپ را با یک ضربه زیبا به سمت دروازه خود زد که کاری هم از دروازه بان تیمش ساخته نبود و به این ترتیب تراکتورسازی گل سوم خود را نیز به ثمر رساند.

مسعود شجاعی بازیکنی بی نظیری است که تجربه ۱۰۰ بازی در تیم اوساسونای اسپانیا را در کارنامه دارد شاید حضور او در تیم های بزرگ اروپایی این آرامش را به بازی او تزریق کرده است.

شجاعی در خط میانی هر تیمی که باشد خیال مربی را راحت می کند. همین سال قبل بود که تیم آ.ا. ک آتن که برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر یونان می جنگید شجاعی را حتی شده برای نیم فصل در اختیار گرفت تا مسعود خط میانی این تیم را بیمه کند و قهرمانی را برای این تیم تضمین کند که البته همینطور هم شد و در نهایت رقابت ها آ.ا. ک آتن توانست به قهرمانی در لیگ برتر یونان برسد

قهرمانی مسعود شجاعی در یونان

قهرمانی مسعود شجاعی در یونان