به گزارش ترجمان صبح، به نقل از تسنیم،  تقی کرمی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید یکی از جهت‌گیری‌های نظام جمهوری اسلامی در طول چهل‌سال گذشته توجه به روستاها و مناطق محروم بوده و طبیعتاً ذات انقلاب اسلامی حمایت از اقشار مستضعف و خدمات‌رسانی به روستاهاست.

وی با اشاره به اینکه دولت‌‎ها به تبع سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی عنایت ویژه‌ای در ایجاد زیرساختی و زیربنایی روستاها داشته است، افزود: روستائیان همیشه از دولت انتظار دارند تا زیرساخت‌ها را فراهم کند ولی آن‌طور که باید و شاید انتظار داشته باشیم زیرساخت‌ها به طور کامل در روستاها با مشکلات متعددی روبرو است.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی، بهره‌مندی ۱۰۰ درصد روستاهای آذربایجان شرقی از نعمت برق و ۹۶ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: حدود ۷۸ درصد مناطق روستایی آذربایجان شرقی از آب شرب سالم بهره‌مند هستند و در برخی از روستاهای استان با وجود لوله‌کشی در تامین منشا آب مشکلاتی داریم.

کرمی از آسفالت‌ریزی بیش از ۳ میلیون مترمربعی در ۴ سال اخیر در روستاهای آذربایجان شرقی خبر داد، بیان کرد: در دوران پیش از انقلاب اسلامی حتی وجبی از روستاها آسفالت‌ریزی نشده بود ولی در طول سال‌های آسفالت‌ریزی ۳ میلیون مترمربعی در نوع خود بی‌نظیر و نشان‌گر توجه دولت به مناطق روستایی است.

وی با ذکر اینکه دولت سال گذشته برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی آذربایجان شرقی تسهیلات ۴۳۲ میلیارد تومانی در نظر گرفته بود، گفت: به طور مثال امسال در شهرستان اهر از تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری حدود ۱۵ میلیارد تومان به منظور ایجاد اشتغال در روستاها پرداخت کرده‌اند.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی، نهاد دهیاری‌ها را از دیگر نهادهای جوشیده از انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه دولت سعی می‌کند تا عمران و آبادانی در روستاها حکم‌فرما شود در همین راستا طی سال‌جاری بیش از ۱۳۲ میلیارد تومان به صورت نقدی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در اختیار دهیاری‌های آذربایجان شرقی قرار گرفته است و سال گذشته رقم تخصیص یافته به دهیاری‌های آذربایجان شرقی ۱۵۴ میلیارد تومان بود.

کرمی بابیان اینکه جلب رضایت‌مندی روستائیان با اجرای پروژه‌های عمرانی از اولویت‌های دولت است، تصریح کرد: دولت قصد دارد تا روستائیان در رفاه و آسایش زندگی کنند و در همین راستا تلاش می‌کنیم تا اعتبارات دهیاری‌های آذربایجان شرقی به صورت ویژه تخصیص یابد.

وی ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی را از اولویت‌های دولت در سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی آذربایجان شرقی به نحو مطلوب آماده شده ولی هنوز کامل نیست و دولت در سال ۹۸ برای ایجاد اشتغال در روستاها سیاست‌گذاری می‌کند.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه استانداری آذربایجان شرقی با تبعیت از سیاست‌های دولت، تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار کارآفرینان برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با سیاست‌گذاری بتوانیم شاهد جهشی در توسعه اشتغال در روستاهای آذربایجان شرقی در سال ۹۸ باشیم.