به گزارش ترجمان صبح، در همه جای دنیا شهرآورد‌ها تقابلی است که نتیجه در آن برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد و همین عامل باعث ایجاد حواشی زیادی می‌شود. طرفداران دو تیم کری شدیدی با هم دارند و قبل، در جریان و بعد از بازی به هر نحوی سعی در مقابله با حریف دارند، اما شهرآورد کنونی تبریز فارغ از همه حواشی دوستانه‌ترین دربی فوتبال دنیا است.

زنوزی مالکیت هر دو باشگاه را برعهده دارد و گرچه مدیریت دو تیم متفاوت است، اما بعید است کری‌خوانی‌های شهرآورد‌های رایج را شاهد باشیم. همین که ماشین‌سازان راضی شدند تقابل با تراکتورسازی به‌جای بنیان‌دیزل در یادگار امام (ره) برگزار شود، دوستانه بودن این بازی را متوجه می‌شوید.

گرچه نصیرزاده، مدیرعامل ماشین‌سازی اعلام کرده برای بازیکنان در صورت پیروزی در این بازی پاداش خوبی در نظر گرفته، اما بعید است تراکتورسازان در این مصاف کار سختی برای پیروزی داشته باشند. شاگردان لیکنز که با ۳۷ امتیاز و هم‌امتیاز با استقلال در کورس قهرمانی هستند، از اهمیت ۳ امتیاز این بازی آگاهند و فارغ از دوستانه بودن این تقابل، برای رسیدن به پیروزی تلاش زیادی خواهند کرد.

روی کاغذ هم با توجه به روند رو به رشد این تیم، کار تراکتورسازان راحت است، هر چند ماشین‌سازی هم نمی‌خواهد خود را از میانه جدول به سمت پایین سوق بدهد و قطعاً نمایش آبرومندانه‌ای ارائه خواهد داد. بازی رفت را تراکتورسازان با حداقل اختلاف بردند و حالا باز هم در یادگار امام (ره) به دنبال یک برد نزدیک و بی‌دردسر هستند تا کورس خود در بالای جدول را ادامه دهند.

اگر دنبال حاشیه و جنجال در این شهرآورد هستید، قید تماشای آن را بزنید، اما شاید با توجه به شیوه بازی دو تیم و مربیان آن‌ها، فوتبال خوبی را از دو تیم تماشا کنیم.

بیشتر بخوانید؛

بازی مقابل ماشین‌سازی سخت‌تر از سپاهان است

تراکتورسازی نیاز ندارد که ماشین‌سازی مقابل این تیم راه بدهد/ به پسرم پس‌گردنی عیدی می‌دهم!

مسیح زاهدی: به شایعه تبانی و حواشی توجه نداریم/ تنها هدف‌مان شکست دادن تراکتورسازی است

ماشین‌سازی تبریز بدون غایب به مصاف تراکتورسازی می‌رود