به گزارش ترجمان صبح، دو تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و پدیده شهر خودرو از هفته از ساعت ۱۶ روز پنجشنبه در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم می‌روند.

دو تیم تراکتورسازی و پدیده در حالی با یکدیگر دیدار می‌کنند که رقابت تنگاتنگی در صدر جدول دارند و پیروزی هر یک از دو تیم در این دیدار ۶ امتیازی می‌تواند نقش بسزایی در تعیین ترکیب تیم‌های بالای جدول داشته باشد.

از زمان صعود پدیده به لیگ برتر، دو تیم ۱۱ بار به مصاف هم رفته‌اند که در این میان نماینده مشهد عملکرد بهتری نسبت به تراکتورسازی داشته اما در بازی‌های اخیر، سرخپوشان تبریزی توانسته‌اند ۳ بار حریفشان را شکست دهند.

پدیده پس از حضور در لیگ برتر، در ۵ دیداری که مقابل تراکتورسازی به میدان رفت شکست‌ناپذیر بود تا این تیم مشهدی گربه سیاه سرخپوشان تبریزی در لیگ برتر باشد. از بازی ششم دو تیم که به هفته دوازدهم لیگ شانزدهم بازمی‌گردد، نوار ناکامی‌های تراکتورسازی مقابل پدیده پاره شد و دو تیم در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

پس از این بازی تراکتورسازی در ۲ دیدار متوالی پدیده را شکست داد که یکی از این بازی‌ها به دیدار دو تیم در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی بازمی‌گردد. پس از این ۲ بازی، پدیده یک برد دیگر نیز مقابل سرخپوشان تبریزی کسب کرد.

در بازی برگشت لیگ هفدهم نیز تراکتورسازی موفق شد بهترین پیروزی خود مقابل پدیده را با نتیجه ۳ بر صفر ثبت کند. دیدار دو تیم در دور رفت لیگ هجدهم نیز با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در مصاف‌های رودرروی دو تیم، تراکتورسازی ۱۱ و پدیده ۱۳ گل به ثمر رسانده‌اند. همچنین نماینده مشهد ۶ و سرخپوشان تبریزی ۳ بار در مصاف‌های رودررو به پیروزی رسیده‌اند. این دو تیم در ۲ دیدار نیز به تساوی رضایت داده‌اند.

تراکتورسازی تبریز تاکنون ۵ بار در تبریز به مصاف پدیده رفته و ۴ بار مقابل مهمان خود تن به شکست داده است. این دو تیم در یک دیدار نیز به تساوی رضایت داده‌اند.

نخستین دیدار خانگی تراکتورسازی مقابل پدیده به دیدار دو تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی در سال ۹۳ بازمی‌گردد. جایی که پدیده توانست با نتیجه ۲ بر یک میزبان خود را شکست دهد.

در دیدار برگشت لیگ چهاردهم، تراکتورسازی باز هم در خانه از پدیده شکست خورد. در حالی دیدار دو تیم در هفته نوزدهم این مسابقات با نتیجه ۳ بر یک به نفع پدیده به پایان رسید که تک‌گل تراکتورسازی نیز با اشتباه ایگور پراهیچ وارد دروازه تیم خودی شده بود.

در هفته ۱۹ لیگ پانزدهم نیز دیدار دو تیم با برتری ۲ بر یک پدیده به پایان رسید. تنها تساوی خانگی سرخپوشان تبریزی مقابل پدیده در دیدارهای خانگی نیز در هفته ۱۲ لیگ شانزدهم رقم خورد. در این بازی فرزاد حاتمی برای تراکتورسازی و محسن یوسفی برای پدیده گلزنی کردند.

آخرین دیدار تراکتورسازی تبریز و پدیده که در تبریز برگزار شد هم به دیدار دو تیم در هفته هفتم لیگ هفدهم بازمی‌گردد. در این بازی نیز پدیده‌ای‌ها با نتیجه ۲ بر یک مقابل میزبان خود به پیروزی رسیدند تا ناکامی تراکتوری‌ها در خانه یک‌فصل دیگر ادامه داشته باشد. در این بازی‌ها تراکتورسازی ۵ و پدیده ۱۰ گل به ثمر رسانده‌اند.

در لیگ هجدهم شرایط تراکتورسازی تبریز و پدیده نسبت به فصل‌های گذشته متفاوت بوده و هر دو تیم به دنبال قهرمانی در مسابقات هستند که این موضوع کار را برای شاگردان لیکنز و گل‌محمدی سخت می‌کند. با این حال باید دید تراکتورسازی می‌تواند در دیدار روز پنجشنبه مقابل پدیده طلسم شکنی کند یا خیر.

بیشتر بخوانید؛

مسعود شجاعی: برای قهرمانی تلاش می‌کنیم/شائبه تبانی، بازی روانی رقباست

بمب نقل‌وانتقالاتی زنوزی در راه بازگشت به تبریز