به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، ابراهیم جعفری اظهار داشت: البته اکنون یکهزار و ۵۲۶ کودک دچار سوء تغذیه، زیر حمایت این نهاد هستند که با ارایه سبد غذایی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه مناسب تلاش داریم مشکلات آنها را برطرف کنیم.

وی افزود: از مجموع کودکان زیر پنج سال که دچار سوء تغذیه بوده و زیر حمایت کمیته امداد هستند ۴۶۴ نفر در مناطق محروم استان سکونت دارند.

جعفری با تاکید بر مشارکت خیران استان برای تهیه و توزیع بسته‌های غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه، گفت: طرح همسفره با هدف تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر پنج سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند، اجرا می شود و نیازمند مشارکت همگانی خیران هستیم.

وی همچنین اعلام کرد: در ۱۱ ماهه سالجاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط کمک های مردمی، ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار دولتی و یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال از محل هدفمندی یارانه ها برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سرانه ماهانه سبد غذایی هر کودک را ۹۲۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: خیران برای مشارکت در طرح همسفره می توانند با مراجعه به سایت همسفره (hamsofreh.ir) امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک را تقبل کنند.

جعفری ادامه داد: سال گذشته با کمک های خیران ۱۶ هزار و ۳۸۰ بسته غذایی بین کودکان دچار سوءتغذیه توزیع شد و ۴۲۰ نفر از این کودکان بهبود یافته و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی خارج شدند.