به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمد علی نظری روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از جرم، با هشدار به افرادی که مخل امنیت عمومی بوده و به بهانه چهارشنبه آخر سال اقدام به آتش‌سوزی و ایجاد سر و صدای ناهنجار می‌کنند، اظهار داشت: اگر این افراد با سر و صدای ناهنجار مانع آرامش و آسایش شهروندان شوند، برخورد می‌کنیم.

وی تاکید کرد: انتظار داریم با فرهنگ‌سازی مناسب آداب و رسوم و آیین چهارشنبه آخر سال به نحو شایسته با برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری برگزار شود و به طور قطع مردم نیز از این برنامه‌ها استقبال می‌کنند.

نظری گفت: با هماهنگی انجام شده سارقانی که سابقه سرقت و جرم‌های خشن دارند مرخصی عیدی داده نخواهد شد و دستگاه‌های نظامی و انتظامی نیز با هماهنگی بیشتر و با برقراری گشت‌های ویژه در طول ایام نوروز در خدمت شهروندان خواهند بود.

رئیس ستاد پیگیری از وقوع جرم دادگستری اهر از برخورد قاطع با متخلفان و کم فروشان و افراد فرصت‌طلبی که در مسائل اقتصادی و توزیع مایحتاج ضروری مردم سنگ‌اندازی و خللی ایجاد کنند خبر داد و افزود: نماینده ویژه دادستان اهر همراه با گروه بازرسی و ستاد تنظیم بازار در کمترین زمان ممکن خارج از نوبت به این گونه تخلفات رسیدگی می‌کنند.

وی در ادامه از دستگیری فردی که اقدام و تهیه و توزیع روغن ماشین تقلبی می‌کرد، خبر داد و گفت: این فرد به جرم خود اعتراف کرده و پرونده‌اش مراحل قضایی را طی می کند.

نظری همچنین از دستگیری گروهی که اقدام به قاچاق دام می کردند، خبر داد و افزود: این افراد به صورت برنامه‌ریزی شده، دام‌ها را به قیمت نامتعارف خریده و برای خارج کردن از ایران به مناطق مرزی انتقال می دادند.

رئیس دادگستری اهر اظهار داشت: با همکاری دستگاه‌های مسوول تلاش می کنیم قاچاق دام با هماهنگی هیئت امنای میدان دواب و نظارت دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و قضایی کمتر شود.