به گزارش ترجمان صبح، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در مورد نامگذاری سال ۹۸ بعنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و همچنین تاکید ایشان به مساله تولید گفت: نام گذاری امسال به عنوان سال رونق تولید تاکید و تذکری به مسئولان نظام از سوی مقام معظم رهبری است که می تواند نقشه راهی در سیاست های کلان کشور مشخص کند.

وی با اشاره به اینکه نباید نامگذاری امسال در حد شعار باقی بماند تاکید کرد: مسئولان اجرایی باید توجه داشته باشند که در برنامه ریزی های سال جدید مساله تولید را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

ساعی ادامه داد: اگر بخواهم‌ در بحث اقتصاد مقاومتی پیروز شویم و موفقیت های چشمگیری داشته باشیم باید به تولید داخلی و رونق تولید توجه ویژه ای داشته باشیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع اشتغال جوانان نیز اشاره کرد و گفت: برای ایجاد شغل و مقابله با بیکاری راهی جز افزایش رونق تولید وجود ندارد و به تبع رونق تولید شاهد پیشرفت کشور خواهیم بود.

وی در ادامه گفت: رونق تولید در کشور باعث رشد چشمگیر تمامی حوزه ها اعم از صنعت، کشاورزی، خدمات و… خواهد بود که با یک برنامه ریزی کلان از سوی مسئولان محقق می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه در پاسخ به این سوال که مجلس و نمایندگان مجلس چگونه می توانند در تحقق شعار سال مفید فایده باشند نیز توضیحاتی داد و گفت: قوه مقننه نقش قانون گذاری و نظارت را بر عهده دارد و در مجلس فراکسیون های مختلفی برای رونق تولید در مجلس تشکیل شده است و به دنبال برطرف سازی چالش های پیش روی تولید هستند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: باید فضای کسب و کار تسهیل شود و فضای مناسبی برای رونق کسب و کار در جامعه حاکم شود تا سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بتوانند براحتی راغب به مشارکت و سرمایه گذاری شوند.

ساعی ادامه داد: اگر بتوانیم مشارکت بخش خصوصی را افزایش دهیم شاهد افزایش چشمگیر تولید در بخش های مختلف در کشور خواهیم بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی معوقات بانکی، نوسانات قیمت ارز، بدهی های مالیاتی و بیمه را عمده مشکلات تولید کنندگان در سطح کشور دانست و گفت: باید تلاش شود مشکلات تولیدکنندگان در این ۳ حوزه بصورت قانونی مرتفع شود چرا که بد رفتاری با تولید کنندگان و توقیف اموال و تعطیلی کارخانجات جز رکود در تولید، بیکاری کارگران و ایجاد مشکلات اجتماعی سودی نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید به کارگاه های نو پا و تازه تاسیس توجه ویژه ای شود تاکید کرد: در کنار حمایت از کارگاه های نوپا توجه به مجموعه های مشکل دار در کشور بسیار مهم است.

ساعی ادامه داد: در شهر تبریز کارخانه های ماشین سازی، لیفتراک سازی، کمپاین سازی و لیفتراک سازی جز کارخانجات مشکل دار هستند.

وی همچنین گفت: این کارخانجات جزو صنایع مادر در سطح کشور محسوب می شوند و اگر بتوانند رونق بگیرند و مشکلاتشان مرتفع شود خود به خود شاهد رونق تولید در شهر تبریز و حتی سطح استان آذربایجان شرقی خواهیم بود.

ساعی با اشاره به اینکه در سطح کشور نیز کارخانجات بزرگ و مشکل داری داریم گفت: باید این مجموعه ها توسط نمایندگان محترم شناسایی شوند تا بتوانیم با برنامه ریزی منسجم شاهد حل مشکلات این مجموعه ها باشیم.

عضو‌فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: باید مردم نیز توجه داشته باشند که خرید کالا های تولید داخل نیز کمک شایانی به رونق تولید خواهد داشت.