به گزارش ترجمان صبح، دکتر محمد علیزاده رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: به دنبال تشخیص و تایید پزشکان متخصص این مرکز مبنی بر مرگ مغزی بیمار ۳۸ ساله و موافقت خانواده بیمار اعضای وی در ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ اهداء شد.

علیزاده افزود: با هماهنگی و آمادگی تیم پیوند این مرکز بیمار به بخش پیوند اعضاء این مرکز انتقال و کلیه اهداء کننده به بیمار ۲۸ ساله اهل مرند توسط تیم جراحی پیوند کلیه به مدیریت دکتر زمردی جراح و متخصص پیوند کلیه این مرکز با موفقیت پیوند زده شد.

وی ادامه داد: قلب بیمار نیز برای پیوند تحت شرایط خاص به بیمارستان شهید مدنی تبریز انتقال یافت.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع)، با تقدیر از عمل انسان دوستانه اهداء عضو و جان دوباره بخشیدن به افراد نیازمند یادآور شد: بخشش و اهداء عضو در حقیقت اهداء زندگی بوده و در آموزه های دینی ما نیز تاکید موکد شده است از اینرو انتظار می‌رود تا فرهنگ اهداء عضو بیش از پیش رواج یافته و شاهد پیوندهای عضو بیشتری از این قبیل باشیم.

وی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ اهداء عضو در واقع تزریق امید به جامعه می باشد لذا از تمامی افراد جامعه خواهشمندیم تا پس از تأیید و حصول اطمینان از مرگ مغزی کامل بیمار نسبت به  اهدا عضو اقدام نمایند.

علیزاده، افزود: با توجه به این که در روزهای آغازین سال نو و نیمه تعطیل قرار داریم اما کادر درمانی این مرکز ارائه خدمات درمانی تشخیصی را یک وظیفه دانسته و اولین اهدا عضو سال جدید و اولین پیوند سال جاری امروز در این مرکز با موفقیت انجام یافت.

لازم به یادآوری است؛ این عمل در مدت زمان ۴ ساعت و تحت نظارت دکتر کاکایی مدیر تیم جراحی پیوند در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انجام شد.

 خاطرنشان می سازد؛ دکتر رضایت پرویزی، فوق تخصص جراحی قلب و مسئول تیم پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی تبریز [ششمین] عمل پیوند قلب را در بیمارستان شهید مدنی تبریز با موفقیت به انجام رسانده است. گیرنده قلب یک جوان ٢٨ ساله است که از نارسایی مزمن قلبی رنج می کشید. حال این جوان رضایت بخش است.