به گزارش ترجمان صبح، مسعود پزشکیان گفت: وظیفه هر انسانی است که هر مقداری که از دستشان بر می آید، پیگیر مشکلات باشند و از کمک به هموطنان خود دریغ نکند.

وی افزود: سیلی که در اقصی نقاط کشور جان یک عده را گرفت و زندگی را برای یک عده دیگر با مشکل مواجه کرد، باعث دلگیری و تلخی در دل همه مردم عزیزمان شد.

پزشکیان با بیان اینکه سیلی که آمده فاجعه بزرگی را ایجاد کرده است، گفت: عزیزان ما در کمیته امداد و هلال احمر سعی می کنند، مشکلات را رفع کنند، ولی برای مواجهه با مسائلی که ایجاد شده نیازمند سیل دیگری هستیم، باید سیل مردمی برای کمک رسانی به افراد و مناطق آسیب دیده راه بیفتد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس، خاطرنشان کرد: به نظر من اگر انتظار این را داشته باشیم که فقط دولت و ارگان های دولتی اقدامی بکنند، خیلی از مشکلات روی زمین باقی می ماند، مردم اگر وارد صحنه شوند  و هرکس به قدر توان کمک کند، قطعا خواهیم توانست تلخی ها در دل آسیب دیدگان رفع کنیم.

وی گفت: از یاد نبریم باید همانند باران بباریم  و تلخی ها را بشوریم، دست در دست هم و متحد به مقابله با بلایای طبیعی برخیزیم.

نائب رئیس مجلس، با دعوت از عموم مردم برای کمک به مردم مناطق سیل زده گفت: یار و یاور  کمیته امداد و هلال احمر باشیم، باید همه در کنار هم مشکلات پیش روی سیل زدگان را رفع کنیم.