به گزارش ترجمان صبح، اسامی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در چین اعلام شد و در نهایت تعجب غلامرضا محمدی سرمربی تیم کشتی ایران خط قرمز بر روی حسن یزدانی و پرویز هادی کشید.

پرویز هادی در حالی از ترکیب تیم ملی ایران بازماند که در سال ۱۳۹۷ به عنوان کشتی‌گیر سال کشور انتخاب شده و در این سال به مدال طلای بازی‌های آسیایی جاکارتا، مدال برنز جهانی مجارستان و مدال طلای جام دانکلوف بلغارستان دست یافته و سال رویایی را به همراه داشت.

وی تقریبا در چند ماه گذشته در اردوی تیم ملی ایران حضور داشته و پرامیدترین  کشتی‌گیر ایران برای کسب مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا در چین به شمار می‌رفت.

اما روز گذشته اسامی تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات آسیایی چین اعلام و یدالله محبی به عنوان نماینده ایران در سنگین وزن معرفی شد.

البته احتمال دارد محمدی تیم اول خود را برای مسابقات جهانی قراقستان که شهریور ماه امسال برگزار و جنبه انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را هم دارد حفظ کرده و نفرات اصلی را در مسابقات آسیایی استراحت داده و تیم دوم ایران را روانه مسابقات قهرمانی آسیا در چین کرده باشد.

هر چند پرویز هادی در این سال‌ها آنقدر پرتوان نشان داده است که ۴ ماه فاصله بین مسابقات آسیایی و جهانی نمی‌توانست برای پهلوان آذربایجانی مشکلی ایجاد کند و با ریکاوری لازم قادر بود در هر ۲ مسابقات آسیایی و جهانی همچون گذشته سرافراز خارج شود.

آمار باورنکردنی پرویز هادی/ سلطان کشتی آسیا

پرویز هادی در آسیا آمار فوق‌العاده‌ای دارد که حتی بسیاری از بزرگان کشتی ایران نیز موفق به برابری این آمار نشده‌اند.

پرویز هادی در ۳ دوره قهرمانی آسیا و ۲ دوره بازی‌های آسیایی بر تمام حریفان خود به پیروزی رسیده و ۵ مدال طلا از مسابقات پهناورترین قاره آسیا را در کارنامه دارد.

وی در مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۲ با برتری برابر حریفان خود از کشورهای ژاپن، قرقیزستان، مغولستان و چین به مدال طلا دست یافت.

سال ۲۰۱۳ در مسابقات قهرمانی آسیا در دهلی‌نو کشور هند باز هم به مدال طلا دست یافت که این مهم با شکست دادن حریفانش از کشورهای قرقیزستان، تاجیکستان، کره جنوبی و مغولستان محقق شد.

وی بعد از یک دور غیبت در مسابقات آسیایی، در سال ۲۰۱۶ در مسابقات قهرمانی آسیا در بانکوک تایلند به سومین مدال طلای خود در این مسابقات دست یافت.

هادی در این مسابقات حریفان مغولستان و پاکستان را با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر شکست داده و در نیمه نهایی ۱۲ بر ۶ از سد کشتی‌گیر کره‌جنوبی گذشته و در فینال نیز ۳ بر یک برابر دولت شبان‌بای از کشور قراقستان به پیروزی رسید.

پرویز هادی در بازی‌های آسیایی هم ۲ مدال طلا را کسب کرده تا به همراه یوسف کرمی پرافتخارترین ورزشکار آذربایجان‌شرقی در بازی‌های آسیایی باشد.

وی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچوان کره‌جنوبی برابر حریفان خود از کشورهای چین، مغولستان، کره جنوبی و قزاقستان به پیروزی رسیده و به مدال طلا دست یافت.

پرویز هادی در ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی در حالی به مدال طلا دست یافت که تمامی حریفانش را با اقتدار و امتیازات عالی شکست داده بود.

وی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر سومیت ملیک از هند را مغلوب کرد و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر اولگ بولتین از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. هادی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر ۸ از سد داویت مودزماناشویلی دارنده مدال نقره المپیک، برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. هادی در دیدار پایانی به مصاف ژیوی دنگ دنگ از کشور چین رفت و در یک مبارزه یک‌طرفه توانست با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی برسد.

کسب ۳۸ امتیاز در ۴ کشتی آن هم در سنگین وزن نشان از قدرت بدنی و تکنیک بالای این کشتی‌گیر تبریزی دارد.

در مجموع وی در ۲۰ مسابقه خود برابر حریفان آسیایی هرگز مغلوب نشده و بی شک آسیا از غیبت هادی در مسابقات قهرمانی آسیا در چین شوکه خواهد بود.

بیشتر بخوانید؛

پرویز هادی: وزیر گفت ورزشکاران باید با ما مدارا کنند/ به زمین خورده بودم اما رسول خادم دستم را گرفت

پرویز هادی مرد طلایی آذربایجان