سعید صفرزاده در گفت‌وگو با ترجمان صبح درباره پیوستنش به تیم «کینگ‌های لیان‌شی» چین، اظهار داشت: کینگ‌های لیان‌شی یکی از تیم‌های تقریباً خوب آسیاست و از پیوستن به این تیم خوشحالم، چون در شرایط خوبی راهی چین شدم. تیم کینگ‌های لیان‌شی در طول سال ۲۰۱۹ هم در تورنمنت‌های خوبی شرکت خواهد کرد که حضور در این مسابقات برای ایرانی‌ها چیزی شبیه به آرزو است.

وی افزود: چون قهرمانی آسیا برای من مهم بود، به خاطر همین موضوع فعلاً در اردوی تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران حاضر شدم، چون اولویت من تیم ملی است. ان‎شاءالله از ابتدای خردادماه سال جاری با تیم چینی در مسابقات شرکت خواهم کرد. به من همراه یک دوچرخه سوار ایتالیایی و ونزوئلایی لژیونرهای تیم کینگ‌های لیان‌شی به حساب می‌آییم و بقیه اعضای تیم چینی هستند. امیدوارم من هم نماینده خوبی برای ایران در این تیم چینی باشم.

کاپیتان تیم دوچرخه‌سواری شهرداری تبریز در مورد جدایی‌‎اش از این تیم و حضور در کشور چین، گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی که در تیم شهرداری تبریز وجود داشت، همه نفرات به خاطر عرق به آذربایجان در این تیم مانده بودند. در دو سال اخیر ما هیچ پولی از شهرداری تبریز نگرفته‌ایم. امسال هم که با کمک مسئولان، باشگاه شهرداری تبریز را جمع کردند! من برای این موضوع هم تلاش‎های زیادی انجام دادم و ساعت‌ها با شهردار تبریز صحبت کردم. حالا بماند که برخی از مسئولان رفتار بسیار بدی هم داشتند و در آخر من را بدهکار جلوه می‎دادند.

صفرزاده ادامه داد: به هر حال کاسه صبر من هم لبریز شد و مجبور شدم با نادیده گرفتن تعصبم، راهی باشگاه چینی شوم. البته دیگر الان در تبریز تیم دوچرخه‌سواری وجود ندارد و در تور دورچرخه‌سواری هم تیمی از شهر میزبان رکاب نخواهد زد که این یک شکست بزگ برای مسئولان ما به حساب می‌آید، البته اگر کمی به این موضوع فکر بکنند و عمق فاجعه پی ببرند. این به نظر من یک ننگ است که دوچرخه‌سواری را پلمپ کنند.

وی با درخواست از باشگاه تراکتورسازی برای تیمداری در رشته دوچرخه‌سواری، خاطرنشان کرد: من از باشگاه تراکتورسازی خواهش می‌‎کنم که یک تیم دوچرخه‌سواری تشکیل بدهد و از این ورزش حمایت کند، چون استعدادهای خوبی در تبریز وجود دارند. امیدوارم همان‌طور که آقای زنوزی به داد تراکتورسازی رسید، یک شخصی هم به داد دوچرخه‌سواری تبریز برسد.

رکابزن تیم ملی کشورمان وضعیت موجود برای دورچرخه‌سواری ایران را غیر حرفه‌ای دانست و عنوان کرد: وضعیت دوچرخه‌سواری ایران، بهتر از وضعیت استان ما نیست! ورزشکار باید در مسابقات مختلف شرکت کند تا به اوج برسد، اما به خاطر مشکلات مالی نمی‎تواند. گران بودن تجهیزات و مشکلات ارزی هم باعث شده ورزشکاران ما نتوانند تجهیزات مناسبی برای دوچرخه خود تهیه کنند. ما الان برای مسابقات آسیایی، تمرین مناسبی نداشتیم و از دوران بدنسازی مستقیماً راهی مهمترین تورنمنت خود شده‎ایم. اگر این را به یک ورزشکار اروپایی بگویم، ساعت‌ها برای ما می‌خندد و می‌گوید «شما اگر حذف نشوید، انگار قهرمان شده‎اید»!