به گزارش ترجمان صبح، تیمهای فوتبال ماشین‌سازی تبریز و نساجی مازندران از ساعت ۱۸ امروز در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز به مصاف هم می‌روند.

در این دیدار ۶ امتیازی که در چارچوب دیدارهای هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال کشور برگزار می‌شود، شاگردان رضا مهاجری به دنبال کسب ۳ امتیاز و بهبود نتایج خود در بازی‌های خانگی بوده و شاگردان مجید جلالی نیز به دنبال طلسم شکنی و کسب پیروزی پس از ۵ بازی هستند.

ماشین‌سازی تبریز که حضور در رده ششم جدول را برای خود هدف‌گذاری کرده است، در هفته‌های پایانی و دیدارهای ۶ امتیازی فرصتی برای اشتباه ندارد. شاگردان مهاجری نیز با اطلاع از این موضوع پا به دیدار با نساجی می‌گذارند.

شرایط ماشین‌سازی و نساجی در جدول رده‌بندی

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز پیش از آغاز هفته بیست و پنجم لیگ با کسب ۲۶ امتیاز از ۲۴ بازی در رده نهم جدول قرار گرفته است. این تیم در دیدارهای گذشته خود ۴ پیروزی، ۱۴ تساوی و ۶ شکست تجربه کرده است. شاگردان مهاجری در این دیدارها ۱۷ گل زده و ۲۰ گل نیز دریافت کرده‌اند.

سبزقبایان تبریزی در صورت پیروزی در دیدار امروز می‌توانند به لغزش پارس جنوبی جم امیدوار باشند تا با صعودی یک پله‌ای در رده هشتم جدول قرار بگیرند. تساوی در دیدار با نساجی نیز می‌تواند در بدترین حالت ماشین‌سازی را با یک پله سقوط مواجه کند. اما شکست در بازی امروز می‌تواند این تیم را به رده یازدهم جدول برساند.

در آن سوی میدان نساجی مازندران ۴ پیروزی، ۱۳ تساوی و ۷ شکست در کارنامه دارد تا با ۲۵ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار بگیرد. این تیم در ۲۴ دیدار گذشته خود ۲۱ گل زده و ۲۵ گل نیز دریافت کرده است.

شاگردان مجید جلالی با پیروزی در دیدار با ماشین‌سازی می‌توانند در بهترین حالت با ۲ پله صعود به رده نهم جدول برسند. این تیم در صورت تساوی یا شکست ممکن است به رده دوازدهم سقوط کند.

نکته قابل توجه در مورد این ۲ تیم، عملکرد مشابه آن‌ها در مسابقات گذشته و آمار تساوی‌هایشان بوده که سهم بیش از ۵۰ درصدی بازی‌ها را به خود اختصاص داده است.

عملکرد ماشین‌سازی و نساجی مازندران در ۵ دیدار اخیر لیگ هجدهم

ماشین‌سازی در ۵ دیدار اخیر یک پیروزی، ۲ تساوی و ۲ شکست تجربه کرده است. این تیم توانسته در دیداری ۶ امتیازی پارس جنوبی جم را شکست دهد. شاگردان مهاجری در دیدار با ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان نیز به یک امتیاز بسنده کرده و در مصاف با تراکتورسازی و فولاد تن به شکست داده‌اند.

نساجی مازندران علی‌رغم نتایج قابل قبولی که در ۵ بازی اخیر خود داشته، نتوانسته است در این بازی‌ها به پیروزی برسد. شاگردان جلالی در این بازی‌ها ۴ تساوی کسب کرده و یک بار نیز شکست خورده‌اند.

مازندرانی‌ها به ترتیب مقابل نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس، سایپا و سپاهان به تساوی رضایت داده و در دیدار با استقلال تهران شکست خورده‌اند. نتایج اخیر این تیم نشان می‌دهد ماشین‌سازی روز سختی در مصاف با این تیم تجربه می‌کند.

عملکرد ضعیف ماشین‌سازی در خانه؛ نساجی کم‌خطر در خارج از خانه

تیم فوتبال ماشین‌سازی تاکنون ۱۲ بار در ورزشگاه خانگی خود به مصاف حریفان رفته که ماحصل این بازی‌ها ۲ پیروزی، ۵ تساوی و ۵ شکست بوده است. شاگردان مهاجری در این بازی‌ها ۷ گل زده و ۱۱ گل دریافت کرده‌اند تا با ۱۱ امتیاز و تفاضل گل ۴- در رده دوازدهم جدول بازی‌های خانگی قرار بگیرند. این تیم در آخرین بازی خانگی خود با نتیجه یک بر صفر مقابل فولاد خوزستان شکست خورد.

نساجی مازندران نیز در بازی‌های خارج از خانه عملکرد چندان درخشانی نداشته است. این تیم در ۱۲ بازی خارج از خانه خود تنها یک بار پیروز شده و ۵ تساوی کسب کرده است. ۶ شکست نیز در دیدارهای خارج از خانه این تیم به چشم می‌خورد. به ثمر رساندن ۱۰ گل و دریافت ۱۸ گل در این بازی‌ها، نشان می‌دهد خط دفاعی نساجی در بازی‌های خارج از خانه عملکرد ضعیفی داشته است.

شاگردان جلالی در حال حاضر با کسب ۸ امتیاز از ۱۲ بازی خارج از خانه، در رده سیزدهم جدول این بازی‌ها قرار دارند.

فرار از تساوی برای صعود

دو تیم ماشین‌سازی تبریز و نساجی مازندران در هفته دهم لیگ به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این نتیجه ماشین‌سازی در پایان هفته دهم برای چهارمین هفته متوالی رده یازدهم را حفظ کرد. نساجی نیز در رده سیزدهم باقی ماند.

در دیدار امروز دو تیم برای صعود در جدول به پیروزی نیاز دارند تا به نوعی با فرار از تساوی، وضعیتشان را در جدول بهتر کنند.

در بازی امروز که با قضاوت کوپال ناظمی از ساعت ۱۸ در ورزشگاه بنیان دیزل آغاز می‌شود، محمد آبشک از نساجی تنها بازیکنی است که به دلیل محرومیت دیدار دو تیم را از دست داده است.