به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم در دیدار جمعی از هنرمندان استان به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی با بیان سالروز شهادت مرتضی آورینی هنرمند آگاه ، بصیر و انقلابی بهانه ای برای تکریم مقام هنر است گفت : این شهید والامقام عمر خود را در جهت انتقال ارزش ها و مبانی فکری انقلاب به نسل های جدید صرف ساخت برنامه های هنری در حوزه جبهه و جنگ کرد.

امام جمعه تبریز افزود : شهید آوینی الگوی همه هنرمندان است که با زبان هنر مفاهیم ارزشی را به صورت غیر مستقیم و اثرگذار به مخاطب منتقل کنند.

وی ادامه داد : هنرمند انقلابی انسانی موحد است که ارزش های انقلابی را که مبنایی اسلامی دارد بخوبی میشناسد و برپایه آن در مقابل تفکرات ضد دینی می ایستد تا پیام خود راهنمای مسیر نسل های آینده بکند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هنر زیبایی ها را با ابزارهایی مانند ، شعر ، خط ، فیلم ، تئاتر و آهنگ نمایان میسازد گفت : جایگاه هنر و هنرمندان در نگاه رهبر معظم انقلاب بسیار والاست و معظم له معتقدند ابزارهای هنری بی شک ، رساترین ، بلیغ ترین وکاری ترین ابزار ابلاغ وتبلیغ پیام است .

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تاکید کرد : چون هنر رساترین وسیله ی انعکاس اندیشه ها وآرمان هاست از این رو باید هنرمند دربرابر موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی واکنشی موثر داشته باشد.

در پایان این دیدار نشان هفته هنر انقلاب اسلامی به امام جمعه تبریز اهداء شد.