به گزارش ترجمان صبح، محمدحسین بلاغی در دیدار هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز با اشاره به هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد:هفته هنر انقلاب اسلامی، فرصت بازخوانی مبانی و مفاهیم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: هنر متعهد و انقلابی در صدد این است تا مبانی انقلاب را بازنشر و ابلاغ کند و در پی مطالب و وقایع روز عکس العمل مناسب و مطلوب نشان دهد و جریانات انقلابی را به خوبی پیش ببرد.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه هنرمندان به عنوان افسران نرم در جنگ نرم نقش بسزا و موثری دارند، ادامه داد: هنرمندان در وقایع روز حرکت های مهم و بزرگی انجام می دهند که نمونه این اقدامات را می توان در اقدامات ارزشمند هنرمندان در جریان تحریم سپاه پاسداران مشاهده کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برنامه های هفته هنر انقلاب در استان تشریح کرد: برنامه های متعددی از جمله نشست های تخصصی سینما و فیلم، جلسات شعر و داستان، جلسات تخصصی هنرهای تجسمی، برگزاری نمایشگاه های متعدد هنری و نمایشی و سایر برنامه های تخصصی در حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزار می شود.

بلاغی در ادامه به برگزاری جشن بزرگ هنر انقلاب در استان خبر داد و گفت: این جشن روز سه شنبه ساعت ۱۸ با حضور آحاد مختلف مردم و اهالی فرهنگ و هنر برگزار می شود که در این جشن ضمن معرفی و تجلیل از چهره هنر انقلاب سال ۱۳۹۷ ، آثار ادبی و هنری رونمایی می شود.