به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، علی جهانگیری روز یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: به ‌رغم تمام مشکلات، افزایش درخواست جواز تأسیس و توسعه در بخش صنعت حکایت از امنیت سرمایه گذاری دارد.

وی ادامه داد: اکنون در یک فضای متفاوت باید مسائل اقتصادی را مورد تحلیل قرار دهیم زیرا با جنگ تمام‌عیار اقتصادی از سوی امریکا مواجه هستیم.

جهانگیری بیان کرد: برای رفع مشکلات نیازمند انعطاف در قوانین و مقررات به نفع تولید هستیم تا بتوانیم با حفظ شرایط موجود برای توسعه اقتصادی کشور قدم برداریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تفویض بخشی از اختیارات ملی به کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید گفت: بدون شک تفویض اختیار ستاد تسهیل عامل مهمی در تسریع فرایندها خواهد بود و از موازی کاری‌ها کاسته می شود.

جهانگیری ادامه داد: در سال رونق تولید همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا با رفع مشکل اشتغال رونق تولید را در استان رقم بزنیم.

وی ادامه داد: با توجه به نرخ ارز، صادرات به یک فرصت تبدیل‌شده اما زمانی خواهیم توانست در این بخش موفق باشیم که بتوانیم تولید را به معنای واقعی در کشور حمایت کنیم.

جهانگیری همچنین از بررسی مشکلات شش واحد تولیدی در این جلسه خبر داد و گفت: با بررسی مشکلات این واحدهای تولیدی تصمیم های لازم برای رفع مشکلات واحدهای یاد شده اتخاذ شد.