به گزارش ترجمان صبح، کریم صادقزاده تبریزی، نائب ریئس  هیئت مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان در نشست هم اندیشی روسای کانون های شهرستانی و هیئت مدیره و بازرسان کانون بازنشستگان استان آذربایجان شرقی با بیان مطلب فوق گفت: افزایش حقوق بازنشستگان موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه جدی کانون های سراسر  کشور قرار گیرد.

وی ادامه داد: جای سوال است که چرا باید پرداختی بازنشستگان از مشابه سازمان های دولتی و خصوصی و حتی افزایش مصوبه شورای عالی کار کمتر باشد، و باید تصمیم گیرندگان توضیح دهند که این افزایش ها با چه معیاری بوده است.

صادقزاده همچنین با بیان اینکه باید تمام اعضای کانون های بازنشستگی سراسر کشور عکس العملی قاطع در حمایت و پشتیبانی از افزایش حقوق بازنشستگان داشته باشند، خاطر نشان کرد: سکوت در مورد افزایش مستمری بازنشستگان به معنی همراهی با این تصمیم غیر واقعی و غیر اصولی  است.

ریئس هییت مدیره اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان در ادامه به وضعیت سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: از دولت می خواهیم تا برای خروج سازمان تامین اجتماعی از وضعیت موجود هرچه سریعتر نسبت به پرداخت دیون خود به سازمان تامین اجتماعی اقدام نماید.

وی با اعلام اینکه اموال سازمان تامین اجتماعی حق الناس است و کسی حق دست درازی به اموال این سازمان را ندارد، خاطر نشان کرد: جامعه کارگری و بازنشستگی همزمان با هفته کارگر مخالف جدی خود در جهت دست اندازی دولت به منابع تامین اجتماعی بویژه شرکت های شصتا را اعلام خواهد کرد.

 وی همچنین در این جلسه از نشست تخصصی اعضای هییت مدیره و بازرسان کانون های شهرستانهای تابعه استان همزمان با هفته کارگر باحضور اعضای کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و معاونت اداری و مالی تامین اجتماعی دکتر اردلان خبر داد.

صادقزاده در پایان راه اندازی کمیته های ۵ گانه تخصصی کانون استان در جهت عملیاتی کردن مسایل کلان بازنشستگان را خواستار شد و اجرا این امر را ضروری دانست.