به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، عزیز جوانپور در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان با قدردانی از همدلی و همکاری دانشگاهیان در حادثه سیل اخیر در برخی استان‌های کشور اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی اجتماعی بوده و همواره رفع مشکلات و مسائل کشور را در دستور کار قرار داده است .
وی به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور اشاره کرد و ادامه داد: این دانشگاه در حادثه سیل اخیر برای رفع دغدغه‌های مردم آستین همت بالا زد تا به بهترین نحو و در سریع‌ترین زمان از آلام و مشکلات مردم بکاهد .
وی با تأکید بر نقش دانشگاه‌ها در جلوگیری از وقوع حوادثی همچون سیل و زلزله عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید با استفاده از ظرفیت‌های علمی خود این حادثه را به طور دقیق بررسی و با ارائه نتایج و راهکار از وقوع اینگونه حوادث جلوگیری کنند .
جوانپور به اهمیت شورای دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: شورای دانشگاه یک مرجع و ارگان مهم تصمیم‌گیری بعد از هیئت‌مؤسس و هیئت‌امنا است که مهم‌ترین موضوعات آموزشی ـ دانشجویی، فرهنگی، پژوهشی، اداری ـ مالی، ورزشی، عمرانی و … واحدهای دانشگاهی سراسر کشور با حضور رئیس دانشگاه و رؤسای استان‌ها در آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته، سپس رأی‌گیری و اتخاذ تصمیم می‌شود .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، موارد مصوب و نکات مهم شورای اخیر دانشگاه آزاد اسلامی را برشمرد و گفت: رؤسای واحدهای استان آذربایجان‌شرقی در اسرع وقت نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را برای حل مسائل و مشکلات دانشگاه در راستای طرح در جلسه آینده شورا ارائه کنند.