به گزارش ترجمان صبح، به نقل از امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، حوالی ساعت ۹:۴۵ صبح امروز گزارش وقوع آتش سوزی مغازه کفاشی در پاساژی واقع در محدود بازار تبریز، نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی را به محل حادثه کشاند.

بر اساس این گزارش، نیروهای عملیاتی ایستگاه‌های شماره یک در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حادثه حضور یافته و این آتش سوزی را که بر اثر بی احتیاطی رخ داده بود، به سرعت اطفاء کردند. در این حادثه، مقداری از لوازم کفاشی داخل مغازه دچار خسارت شد.

این گزارش می‌افزاید، سازمان آتش نشانی تبریز در سال‌های اخیر، اقدامات آموزشی ایمنی متناسبی برای اصناف و کسبه بازار تحت عنوان “آموزش چهره به چهره در جهت آگاه سازی، پیشگیری و کاهش میزان وقوع حوادث در محدوده بازار تبریز” به مرحله اجرا درآورده است.

توصیه می‌شود برای پیشگیری از وقوع حوادث از قرار دادن ظرف بنزین بدون درپوش مناسب در مجاورت شعله باز (اجاق خوراک پزی و …) خودداری شود.

تهیه یک دستگاه کپسول اطفاء حریق مناسب برای اطفاء در لحظات اولیه بروز حادثه از قبل و آشنایی با طرز استفاده صحیح آن از جمله مواردی است که باید اصناف به آن توجه کنند.