به گزارش ترجمان صبح به نقل از خبرورزشی، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتور در هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد و با برتری ۲ بر صفر سرخپوشان تهرانی به پایان رسید. این دیدار حواشی و اتفاقات تلخی داشت که هر دو تیم نسبت به عملکرد داور اعتراض داشتند.

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور با اشاره به اتفاقاتی که در این دیدار رخ داده است گفت: در مورد بازی فقط می‌توانم بگویم شرم آور بود. بازی هر چیزی داشت به جز فوتبال که دلیل اصلی آن به فدراسیون بر می‌گردد و داوری که انتخاب کرده بودند و اینکه اتفاقاتی افتاد که برای هر انسانی شرم آور بود. نمی‌دانم چه بگویم. فیلم‌هایی از اتفاقات بازی منتشر شده که برای من یک سوال از مسئولین ورزش کشور به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: وقتی قرار است در تبریز یک بازی برگزار شود، مخصوصا با این دردانه‌ها نظارت شدیدی حتی یک الی دو هفته قبل بازی در تبریز دیده می‌شود، پس چرا این نظارت در تهران و استادیوم آزادی وجود ندارد؟ چرا نمی‌بینند هواداران این تیم‌ها چه شعار‌های قومیتی، چه فحش‌هایی به بازیکنان، قومیت‌ها و مسئولین می‌دهند؟ فحش‌هایی که مستحق خودشان است و نثار خودشان باید بکنند.

زنوزی در پاسخ به این پرسش که چه کسی باید به این مسائل و مشکلات رسیدگی کند؟ گفت: همان کسانی که در تبریز به این مسائل نظارت می‌کنند. در نیم فصل اول دو بازی با این تیم‌ها در تبریز برگزار کردیم، هم با پرسپولیس هم با استقلال. در بازی با استقلال با وجود باخت ۴ بر ۲ هوادارن شعار عیبی یوخ داده و تیم خود را تشویق کردند. اگر در تبریز اتفاق خاصی می‌افتاد می‌توانستیم بگوییم اتفاقات ورزشگاه آزادی در تلافی اتفاقات تبریز در آزادی رخ داده. همیشه گفته ام این اتفاقات از استادیوم آزادی شروع می‌شود.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: دژاگه، شجاعی و حاج صفی کاپیتان‌های تیم ملی چه گناهی داشتند که فحش خوردند؟ این بازیکنان جز خدمت به تیم ملی کار دیگری برای فوتبال این کشور کرده اند؟ چرا خدمات این بازیکنان از ذهن این هواداران که نمی‌دانم بخشی از هواداران بودند یا همه هواداران پاک شده؟ واقعا برای این فوتبال و خودم متاسف شدم.

محمدرضا زنوزی با اشاره به حضور هواداران تراکتور در ورزشگاه آزادی گفت: از همه هواداران تقدیر و تشکر می‌کنم. بزرگی کردند و من شرمنده آن‌ها هستم. مشکلاتی بوجود آمده من متاسف شدم. از همین تریبون استفاده کرده و به وزیر ورزش و سرپرست فدراسیون فوتبال می‌گویم به کجا می‌رویم؟ شکایت‌مان را به فیفا ببریم؟

وی در مورد انتظار هواداران از باشگاه برای پیگیری این اتفاقات گفت:حتما این اتفاق خواهد افتاد. اگر تا بازی روز جمعه در مورد این اتفاقات ترتیب اثری داده نشود و اقداماتی شروع نشود اقدام خواهم کرد. فوتبال بالاتر از حیثیت ما نیست.

زنوزی خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: سه قهرمانی پرسپولیس برای شما کافی نبود؟ چقدر باید بازی‌ها را برای پرسپولیس در بیاورند؟ بروند مرا محروم کنند، ولی تا کی؟ بازی این تیم مقابل نساجی را ببینید که در چه زمانی به گل رسیده اند؟ بروید ببینید کدام داور‌های خاص را برای بازی‌های این تیم انتخاب می‌کنند. چرا باید این‌ها کاری کنند تا داور‌های ما از این تیم‌ها و هواداران این تیم‌ها بترسند. وقتی شماره شخصی داور را در رسانه‌های این باشگاه منتشر می‌کنند و هواداران این تیم مطالبی را که مستحق خودشان است را به داوران نسب می‌دهند، داور حق دارد بترسد. به کجا می‌رویم اقای وزیر ورزش؟ بر علیه من نیز مصاحبه یا شکایت کنند مشکلی ندارم. ما در آذربایجان شخصیت‌های بزرگی مثل شهید باکری و ستارخان داشته ایم، ولی هواداران این تیم‌ها حتی به مقدسات نیز توهین می‌کنند.

وی در مورد اینکه دوای درد این فوتبال با چنین شرایطی چیست گفت: تا وقتی یک سری از عوامل این تیم‌ها باعث می‌شوند سرمربی تیم ملی برود و فوتبال ما مستقل نشود مشکل پابرجا خواهد بود. ما راضی هستیم که بصورت علنی اعلام کنند که جایگاه اول و دوم لیگ را به دردانه‌ها اختصاص داده اند و ما برای جایگاه سومی بجنگیم. شرم آور است. منتظریم ببینیم با وجود اتفاقات بازی آیا فدراسیون، کمیته انضباتی و کمیته اخلاق باز هم تراکتور را محکوم خواهند کرد؟

محمدرضا زنوزی ادامه داد: از آقای ممبینی در خصوص بازی پرسیدم که چرا در بازی آن اتفاقات افتاد؟ ایشان به من گفتند مگر در بازی با پرسپولیس اتفاقی افتاده و مشکلی بود؟ بنده هم گفتم ببخشید اتفاقی نیفتاده و ما اشتباه کردیم. هیچ مشکلی نبود. داور اشتباه کرد که به بازیکنان تراکتور کارت قرمز نشان نداد. داور اشتباه کرد که به بازیکنان پرسپولیس کارت نشان داد. من تماس گرفتم که این اشتباه داوری را یادآور بشوم. چه می‌توانم بگویم وقتی رییس کمیته داوران از وضعیت بازی خبر ندارد؟ یا خبر دارد و به من اینگونه می‌گوید. داور مثل لودر از روی ما رد شد.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: اعتراض اصلی ما سر داوری نیست، ما بیشتر به هواداران پرسپولیس معترض هستیم بابت فیلم‌های توهین آمیزی که منتشر کرده اند. آیا کمیته اخلاق باز هم تراکتور را محروم خواهد کرد؟ دو روز از بازی گذشته شما هنوز نمی‌دانید چه اتفاقی در بازی افتاده؟ بروید ببینید در بازی‌هایی که این داور برای تراکتور قضاوت کرده چه اتفاقاتی افتاده؟ همیشه علیه تراکتور قضاوت کرده است.

زنوزی خاطرنشان کرد: البته قانون فیفا می‌گوید اگر هواداران یک تیم شعار‌های قومیتی سر دادند داور باید بازی را تعطیل کند. چرا ایشان بازی را تعطیل نکرد؟ چرا باعث بوجود آمدن این مشکلات شد؟ چرا اجازه داد به هواداران پرسپولیس که به بازیکنان و هواداران ما فحش دهند؟ تا کی باید صبر کنیم؟ از فحش دادن به مادر شهید گرفته تا منتشر کردن فیلم‌های آنچنانی. چه زمانی می‌خواهند این تیم دردانه را محروم کنند؟ چرا باید بقیه تیم‌ها تاوان این تیم را بدهند؟ اقای وزیر کجا هستی؟ بیا و به حواشی این فوتبال برس.

محمدرضا زنوزی در پایان گفت: از کمیته انضباتی این سوال را دارم. آقای خانزاده چرا محروم شده؟ آقای شجاع خلیل زاده مثل لودر از روی خانزاده رد شده و خانزاده را دیده اند؟ چرا بقیه را نمی‌بیند؟ از ناظرین محترم هم گلایه دارم. چرا مشکلات را یکطرفه می‌نویسند؟ چرا واقعیت‌ها را نمی‌نویسند؟ من با آقای ممبینی در مورد بازی صحبت می‌کنم و ایشان می‌گوید ناظر به من گزارش نکرده است. مگر می‌شود آنجا شعار و فحش بدهند و ناظر نشود. این شدنی نیست.

تا زمانی که نفوذ این دردانه‌ها خنثی نشود، این فوتبال مریض بهبود پیدا نخواهد کرد.