فرشید طالبی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص زمان حضورش در تیم فوتبال تراکتور که توانست با این تیم تبریزی نیز به قهرمانی در جام حذفی برسد، گفت: من حدود یک فصل در خدمت هواداران پرشور تیم فوتبال تراکتور بودم و از این بابت هم خیلی خوشحالم که توانستم با این تیم به قهرمانی در جام حذفی برسم.

شرایط خانوادگی باعث شد از تراکتور جدا شوم

وی افزود: من فصل بسیار خوبی با تراکتور داشته و باتوجه به عملکردی که سپری کردم، خیلی دوست داشتم که بار دیگر با این تیم تمدید قرارداد کنم. اما واقعا شرایط خانوادگی من به‌گونه‌ای بود که مجبور شدم جدا شوم. حتی نمی‌خواهم این موضوع را بازگو کنم، چون مطمئن هستم باعث ناراحتی هواداران می‌شود.

مدافع سابق تراکتور اظهار کرد: به هرحال اتفاقات شخصی من باعث شد تا من حتی از فوتبال دور شوم و نتوانم دیگر با تراکتور تمدید قرارداد کنم. حتی من واقعا به لحاظ قلبی تراکتور را دوست دارم.

پیشنهاد کاپیتانی تراکتور را به من دادند

طالبی با بیان اینکه مدیران وقت باشگاه تراکتور پیشنهاد کاپیتانی را به وی دادند، مطرح کرد: مدیران وقت باشگاه تراکتور پیشنهاد کاپیتانی این تیم را به من دادند و بدون شک هیچ افتخاری بالاتر از بستن بازوبند کاپیتانی این تیم کلا برای یک فوتبالیست ایرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: حتی گفته شده بود که من از مدیران باشگاه به دلیل عدم پرداخت مطالباتم ناراحت هستم. اما مدیران وقت تراکتور یک سیاستی را در این خصوص در پیش گرفته بودند و گفتند که در صورت تمدید قرارداد فقط می‌توانیم پول شما را بدهیم، حتی آقای جمشید نظمی به این نکته نیز اشاره کردند که از این تیم شکایت کنم.

بازیکن سابق تراکتور گفت: من هیچ وقت دوست نداشتم که از تیم تراکتور و شهر تبریز شکایت کنم. اما روند حرفه‌گری به گونه‌ای بود که متفاوت از بحث دوست داشتن است، من از خیلی‌ از تیم‌ها طلب دارم که البته اخلاق شخصی من به صورتی است که تعصب و تعهد کاری‌ام را به هر چیزی ترجیح می‌دهم.

روند سرمایه‌گذاری زنوزی بسیار مثبت است

طالبی در رابطه با سرمایه‌گذاری زنوزی در این تیم گفت: سرمایه‌گذاری که شخص آقای زنوزی در این خصوص انجام دادند، یک اتفاق بسیار خوب و مثبت است. البته از سویی دیگر احساس می‌کنم که تغییرات متعدد در سیستم مدیریتی یا حتی سیستم کادرفنی در هر تیمی قطعا باعث می‌شود تا بازیکن و تیم تمرکز لازم را نداشته باشند.

وی افزود: امیدوارم که یک اتاق فکر بسیار خوب تشکیل شود تا یک روند ثابت و خوبی را در پیش بگیرد و چندان به تغییرات متعدد فکر نکند، موفقیت تراکتور آرزوی قلبی من است.

تراکتور بدون هواداران هیچی نیست!

پیشکسوت فوتبال تبریز و اصفهان گفت: من معتقد است که تراکتور بدون هواداران هیچی نیست و هواداران هستند که می‌توانند در لحظات باخت به تیمشان کمک کنند. از هواداران تقاضا دارم که با همدلی در سرما و گرما حامی تیم باشند.

فرشید طالبی ادامه داد: لیگ برتر یک مسیر مستمر است و حتی من احساس می‌کنم که بازی‌هایی که تراکتور نمی‌توانست نتیجه بگیرد، هواداران دلسرد می‌شدند و یک‌سری حواشی نیز به این تیم قالب می‌شد که هواداران با حمایت نباید اجازه چنین کاری را دهند.

بازیکنان تراکتور بدانند که در چه تیم بزرگی بازی می‌کنند

وی مطرح کرد: دوست دارم که به بازیکنان تراکتور یک نصیحت کنم و آن هم این است که قدر تیمی را که در آن بازی می‌کنند، بدانند. چون این تیم هواداران بامعرفت و دوست داشتنی دارد که حتی فرشید طالبی صرفا بعد از یک فصل برای بازی کردن برای این تیم، من را از یاد نبردند. پس با تمام وجود برای هوادارانی که با بقیه هواداران تیم‌ها متفاوت است، بازی کنید.

بازیکن سابق تراکتور در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: من حتی در یکی از دیدارهای تراکتور از ناحیه سر به شدت آسیب دیدم و الآن هم تست‌های پزشکی متعددی را سپری می‌کنم. حتی یکی از دوستانم از من پرسید که از اینکه جانم را برای تراکتور گذاشتم ناراحت نیستم که حتی من با تمام وجود گفتم که بسیار خوشحالم که برای تراکتور و هوادارانش با تمام توان بازی کردم.

بیشتر بخوانید؛

نگاهی به گل‌های کاپیتان شجاعی در دوران حرفه‌ای

نگاهی به آمار، دژ لرزان تراکتوری‌ها در نیم فصل دوم!

دژاگه، اسدی، شجاعی: ۳ تفنگدار تراکتور در لیگ نوزدهم

سرپرست فدراسیون پزشکی: تیم‌ها تمریناتشان را شروع کنند، جریمه می‌شوند!