به گزارش ترجمان صبح، صبح امروز عملیات سراسری تداوم بیولوژیک در منطقه سیستان با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه، حریرچی نماینده وزارت بهداشت و درمان آغاز شد، این عملیات تا فردا توسط یگان های نیروی زمینی سپاه و بسیج ادامه خواهد داشت.

دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت همچنین در سفر به شهرستان زابل و حضور در جلسه مدیریت مقابله با شیوع کرونا دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهار کرد: در حال حاضر در مورد کرونا ویروس درمان موضوع اصلی نیست چون در این زمینه مشکلی وجود ندارد  بلکه موضوع اصلی پیشگیری از ابتلا است.

معاون کل وزیر بهداشت  افزود: تردد مردم و خودرو ها در داخل شهرها محدود شود و حتی در صف نانوائی‌ها نیز مردم دقت کنند و با فاصله باشد، مراسم عروسی و عزا  در چنین وضعیتی به هیچ عنوان برگزار نشود.

وی ادامه داد: بیمارستان سینا زابل در محیط مطلوب با تجهیزاتی مناسب بخوبی برای درمان بیماران کووید ۱۹ آماده شده است.

حریرچی بیان کرد: اقدامات خوبی در پیشگیری از کرونا ویروس در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زابل انجام شده است که از این عزیزان کمال تشکر را دارم.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: آنچه مهم است پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس است که نیاز به همراهی بیشتر مردم دارد، کادر درمان با تقدیم ۴۳ شهید پزشک و پرستار، همچنان با قوت وظایف خود را انجام می دهند و هیچ مشکلی در درمان ندارد.

وی تاکید کرد: دو موضوع مهم پیشگیری از بیماری کرونا ویروس، اول فاصله گذاری اجتماعی که استانداران و فرمانداران اقدام داشته باشند، امسال حضور ۲۵ درصد جمعیت به عنوان مسافر در هیچ جای کشور وجود ندارد اما سیستان چنین شده است و دوم قرنطینه کردن افراد مشکوک و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ به صورت کامل است.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: خروج ساکنین شهرها ممنوع، ورود غیر ساکنین ممنوع اجرا می شود تا از شیوع کرونا ویروس جلوگیری شود.

حریرچی گفت: برای شمال استان سیستان و بلوچستان از هفته سوم بعد از عید، نگران هستیم که مسافران زیاد دلیل آن است.