به گزارش ترجمان صبح، خبر تغییر فرمانداران در استان آذربایجان شرقی در حالی از صبح امروز در رسانه های محلی منتشر می‌شود که چندی پیش پایگاه خبری ترجمان صبح با انتشار خبری از تغییر فرمانداران خبر داده بود.

به دنبال انتشار خبر جایجایی فرمانداران در ترجمان صبح  مدیرکل امور سیاسی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه “ثبات مدیریتی لازمه شرایط فعلی است” تغییرات در حوزه فرمانداران را تکذیب کرده بود اما امروز این تغییرات با معارفه فرماندار ملکان کلید خورد.

مرتضی محمد زاده در پاسخ به انتقاد خبرنگار ترجمان صبح که چرا وقتی اصل یک رویداد حتی در حد گمانه‌زنی رسانه ای صحت دارد، اصرار بر تکذیب اخبار هست، سکوت اختیار کرد.

بر اساس خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس، قرار بود فرماندار جدید ملکان امروز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت در جلسه شورای اداری این شهرستان با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی معارفه شده و صابر تقویمی فرماندار فعلی شهرستان چاراویماق نیز به سمت فرماندار جدید شهرستان ملکان معرفی شود.

گفتنی است محمدباقر خانی فرماندار فعلی ملکان هم به عنوان فرماندار جدید شهرستان ورزقان(شهر زادگاه خود) معرفی شده و رسول یعقوبی معاون سیاسی فرماندار شهرستان میانه نیز به عنوان فرماندار جدید شهرستان چاراویماق معرفی ‌شود.

براساس این گزارش فرماندار جدید شهرستان سراب هم روزهای آینده معرفی خواهد شد.