به گزارش ترجمان صبح،  حجت الاسلام و المسلیمن سیدمحمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در جلسه ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت افزود: محرم و صفر فرصتی بسیار ارزشمند برای کمک به نیازمندان است و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها و جهت دهی به نذرها و رزمایش کمک‌های مومنانه بسیار مطلوب است.

وی با بیان اینکه حفظ سلامتی همنوعان  وظیفه اجتماعی است، اضافه کرد: در مرحله اول رزمایش کمک‌های مومنانه که شرایط سختی را اقشار آسیب پذیر تجربه می کردند، تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی رسالت خدمت رسانی را تسهیل کرد و همه نهادها و مردم با اعتقاد به آرمان‌های بلند خود به میدان کمک رسانی آمدند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: رزمایش مواسات تا پایان ریشه کنی کرونا دوام و قوام خواهد داشت و همان طور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید کردند عزاداری‌های ماه محرم و عرض ارادت‌ها به ساحت مقدس سید و سالار شهیدان باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد.

ایران زاد دبیر ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت هم در این جلسه با بیان اینکه مناطق کم برخوردار در اولویت توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه قرار دارند، گفت: با هماهنگی مسئولان بهداشتی استان ۲ میلیون عدد ماسک پارچه‌ای استاندارد و قابل شستشو به قیمت ۳۰۰ تومان در مناطق محروم توزیع خواهد شد.

در این جلسه شهردار تبریز، رئیس سازمان صمت استان و دیگر اعضای جلسه نکته نظرات خود پیرامون چگونگی تهیه و توزیع اقلام بهداشتی، مواد غذایی و همچنین نذورات ماه محرم در بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا را مطرح کردند.