به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، «کامران بختیاری»  بابیان اینکه کار تردد مسافر به‌صورت قانونی و در قالب کاروان‌های حج و زیارت از این مرز انجام می‌شود، اظهار کرد: از تعداد مذکور ۴۷۶ هزار و ۲۹۳ نفر زائر ایرانی و ۳۲۸ هزار ۴۸۷ نفر نیز مسافر خارجی بودند که از مرز بین‌المللی مهران به داخل و خارج از کشور تردد کرده‌اند.

وی با بیان این‌که عبور راحت و بدون معطلی زائران از مرز مهران به مقصد عتبات عالیات ویژگی مهم این مرز است افزود: بیشتر زائران این کاروان‌ها برای نخستین بار به عراق و زیارت بارگاه مطهر ائمه اطهار (ع) مشرف شدند و برای سفر به این اماکن مقدس مرز رسمی و بین‌المللی مهران را انتخاب کرده‌اند.

مدیر پایانه مرزی مهران با اشاره به اینکه در این مدت ۸۹۴ دستگاه اتوبوس‌های ایرانی، عراقی و سایر ملیت‌ها از طریق مرز مهران به داخل و خارج از کشور تردد کرده‌اند تصریح کرد: همچنین در این مدت علاوه بر تردد اتوبوس‌ها، ۴۰۳ خودرو عراقی از طریق مرز مهران وارد و ۴۰۰ خودرو نیز خروج داشته‌اند .

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر تردد زائران در مرز مهران بدون مشکل و با سهولت در جریان است خاطرنشان کرد: روزانه به‌طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می‌کنند.

بختیاری اضافه کرد: در ایام منتهی به اربعین بیش از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می‌کنند.