کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیرمرکز بهداشت استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، اظهار کرد: سنت اسلامی ذبح دام در روز عید قربان باید با لحاظ تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز بیماریهای واگیر بین انسان و دام انجام گیرد.
سیمین خیاط زاده گفت: طی  جلسه ای که  با معاونت بهداشتی دانشگاه و شهرداری ها و دامپزشکی ها صورت گرفت تصمیم براین شد که فروش دام در میادین فروش دام با نظارت صورت گیرد و  درانجا دامپزشکان و همکاران وزارت بهداشت و شهرداری حضور خواهند داشت.
وی خاطر نشان کرد: هر دامی که از این میادین تهیه می شود قبل از ذبح  با ویزیت کارشناسان ما مورد تایید قرار می‌گیرد و  بعد از اطمینان از سلامت دام  در اختیار قصاب ها قرار داده می شود و همانجا این دام ها ذبح می شود.
وی اظهار کرد:این دام ها به هیج وجه بدون کنترل در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد و توصیه‌های لازم نیز در خصوص ذبح دام داده می‌شود.

خیاط زاده توصیه کرد: در هنگام ذبح دام حتماً از دستکش و عینک کار استفاده شود و از ریختن خون دام در معابر عمومی خودداری شود .

وی همچنین اضافه کرد: از هرگونه تماس با انگل یا موجود خارجی روی پوست و پشم دام (کنه ، کک و … ) خودداری و بعد از ذبح دام حتماً محل ذبح شستشو وضدعفونی شود .

خیاط زاده گفت: تاکید می شود دام قربانی را درکشتارگاه ذبح و گوشت نذری را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری نمایید ، سپس با رعایت مسائل بهداشتی (استفاده ازدستکش) نسبت به قطعه قطعه کردن گوشت و بسته بندی آن اقدام نمایید.