به گزارش ترجمان صبح،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ،محمد محمدپور با بیان اینکه این دوره از جشنواره در ۸ رشته برگزار می شود، افزود: بخش اجرای زنده  شامل رشته های همخوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح  و مدیحه سرایی و همچنین ابتهال است. بخش تولیدات استودیویی نیز شامل رشته های تولیدات آکاپلا، تولیدات موسیقایی، تولیدات زبان های خارجی و تولیدات انشاد فردی است.

محمدپور افزود: به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و دفاع از حریم ولایت و همچنین گرامیداشت ید و خاطره شهدای مدافعین حرم ، بخش ویژه ی این جشنواره با موضوع « شهدای مدافع حرم » برگزار می گردد.

وی خاطرنشان ساخت : آثار ارسالی به جشنواره باید در آیات، مضامین و موضوعاتی همچون وحدت و انسجام امت اسلامی، پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، مدح و منقبت و سیره اهل بیت(ع)، سبک زندگی اسلامی، فرهنگ ولایت، شهادت و ایثار، مهدویت و فرهنگ انتظار و … و همچنین آیات سوره مبارکه ی واقعه براساس طرح قرآنی ۱۴۵۱ باشد.   

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ضمن دعوت از کلیه فعالان نواهای آئینی و همچنین گروه های تواشیح و مدیحه سرایی برای شرکت در این جشنواره، مهلت ارسال آثار را تا تاریخ ۱۰ آبان ماه سال جاری اعلام نموده و افزود : بخش نهایی و اختتامیه دومین جشنواره سراسری ترنم آسمانی در آذرماه سال جاری برگزار می گردد.

وی درپایان خاطرنشان ساخت : علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر، آگاهی از ضوابط آثار ارسالی و همچنین ثبت نام به پایگاه اینترنتی این جشنواره به نشانیwww.TarannomeAsemani ir مراجعه نمایند.

لازم بذکر است دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی « ترنم آسمانی » از سلسله جشنواره های هنری قرآنی « آیات » می باشد که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز برگزار می گردد