به گزارش ترجمان صبح به نقل از  ایسنا،مسعود شیبانی اظهار کرد: کنفرانس آموزش فیزیک ایران با هدف همسویی انجمن‌های علمی و به منظور حرفه‌ای کردن آموزش فیزیک در کشور تاسیس شده است.
وی ادامه داد: انجمن فیزیک از سال ۸۱ نسبت به احیای برگزاری کنفرانس آموزش فیزیک اقدام کرده و هر سال در یکی از استان‌ها به منظور ارائه‌ی سازه‌ها و دستاوردهای بدیع علمی به معلمان فیزیک کشور و نیز علاقمندان این علم کنفرانس را برگزار می‌کند .
شیبانی با اشاره به دستاوردهای کنفرانس فیزیک ایران در دوره‌های قبلی به تشریح اهداف هجدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران در تبریز پرداخت و گفت: در همه‌ی این‌ها تمام هدف ما ارائه‌ی سازه‌های علم و دستاوردهای جدید است‌، هرسالی که این کنفرانس برگزار می‌شود، دستاوردها و یافته‌ها به وسیله اساتید و معلمان برای حاضرین ارائه می‌شود.
رئیس شورای اجرایی اتحادیه انجمن‌های علمی آموزش معلمان فیزیک ایران ادامه داد: در سال‌های قبل اوضاع اجرای کنفرانس تا حدودی مساعد نبود ولی اخیراً با اولویت و برنامه‌ریزی منسجم در زمینه بالابردن کیفیت آموزش اقداماتی انجام شده است.
شیبانی با بیان اینکه  درسال‌های  اخیر رتبه‌های تک رقمی به استان تعلق یافته است، ادامه داد: تعداد شرکت کننده‌های سال ۹۶ در تبریز حدود ۶۰۰ نفر پیش بینی شده است که ۱۳۰ نفر این شرکت کننده‌ها از آذربایجان شرقی و بقیه به سایر استان‌ها تعلق می‌یابد.
وی گفت: در چهار سال اخیر کردستان با۵۵۰ نفر، لرستان با۴۸۰ نفر، خراسان  با۷۵۰ نفر میزبان این کنفرانس بوده‌اند.
شیبانی با بیان اینکه  یک روز این کنفرانس به بازدید از کارخانه‌ها و سخنرانی‌های دوگانه واگذار شده است، ادامه داد: کارگاه آزمایش‌های جذاب فیزیکی، جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی نمایشگاه صنایع همزمان طی  کنفرانس انجام می‌گیرد.