به گزارش ترجمان صبح  مسعود پزشکیان در دیدار با مدیرعامل جدید پتروشیمی تبریز، با اشاره به موقعیت ویژه پتروشیمی تبریز درناحیه شمال غرب گفت: خواستار آماده سازی امکانات رفاهی شرکت پتروشیمی برای پاسخگویی به رفاه گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۸هستیم.

سیاوش درفشی نیز در این دیدار طی سخنانی، عامل موثر در ایجاد پروژه‌های جدید را برای افزایش تولید و همچنین ایجاد اشتغال اجرای خط لوله اتیلن غرب از میاندوآب به تبریزدانست و افزود: با اجرای این طرح با ۲۱۵۰ میلیار ریال سرمایه‌گذاری در مسیر ۱۵۴ کیلومتری  میاندوآب – تبریز و انتقال سالانه ۲۰۰ هزار تن اتیلن به این مجتمع، ظرفیت تولید پتروشیمی تبریز ۲٫۵ برابر افزایش می‌یابد.

مدیرعامل جدید پتروشیمی تبریزگفت: بار سنگین در کنار متخصصان سختکوش سبک تلقی می‌شود و تلاش بر این است که بتوانیم پتروشیمی تبریز را به نگین برتر صنایع پتروشیمی کشور تبدیل کنیم.

در ادامه ی جلسه، مدیرپخش فراورده های نفتی آذربایجان شرقی گفت: روزانه حدوده ۱۴میلیون و۶۰۰هزار لیتر فراورده نفتی از خط لوله پالایشگاه گرفته ودراستان پخش می شود.

ابوالفضل روح اللهی  بااشاره به اینکه آذربایجان شرقی استان های شمال غرب را ازلحاظ فراورده های نفتی پوشش میدهد گفت:ما آنچه را که از پالایشگاه میگیریم همان مقدار را سریعا توزیع میکنیم ما ذخیره بنزین نداریم واین ایراد بزرگی است واحتمال هرگونه مواجه شدن با مشکل وجود دارد