به گزارش ترجمان صبح ،  دکتر جعفر محسنی، در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این گردهمایی در روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور ماه با حضور دکتر طیبی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس جهاددانشگاهی کشور و همچنین برخی شخصیت‌های ملی در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود .

وی یادآور شد: در این گردهمایی حدود ۸۰ نفر از  معاونان فرهنگی واحدها و سازمان‌های جهاددانشگاهی، روسا و معاونین سازمان‌های تخصصی فرهنگی جهاددانشگاهی از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، مرکز دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی و مرکز گردشگری علمی  فرهنگی دانشجویان ایران حضور می‌یابند.

محسنی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در سال ۵۹ با هدف کار جهادی تأسیس شد، اظهار کرد: این مجموعه از بدو تاسیس تاکنون بهینه شده است تا کارایی لازم را داشته باشد .

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی بر تقویت سبقه فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها و لزوم بهره‌برداری هر چه بیشتر دانشجویان از برنامه‌های این نهاد انقلابی تأکید کرد و افزود: توسعه ساختارهای فرهنگی باید متناسب با مزیت‌های نسبی استان و برنامه توسعه استان باشد .

وی، در ادامه به ایجاد تنوع در برنامه‌های فرهنگی به منظور بهره‌برداری بیشتر دانشجویان تأکید کرد.

محسنی یادآور شد: محوریت برگزاری این گردهمآیی خود اتکایی فرهنگی -اقتصاد مقاومتی بوده و در آن ضمن بررسی فعالیت‌های حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی در برنامه ششم توسعه این نهاد انقلابی و ارزشی، موضوعات و مسائل مهمی همچون اقتصاد فرهنگ، فرصت‌های ملی در حوزه فرهنگی کشور و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کشورهای اسلامی  توسط  شخصیت‌های فرهنگی در سطح ملی مطرح خواهند شد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، از جمله اهداف این گرهمایی را تبیین رویداد تبریز ۲۰۱۸ و لحاظ رویکردهای فرهنگی در آن، بررسی برنامه‌های توسعه در جهاددانشگاهی با شعار «خوداتکایی و اقتصاد مقاومتی» در حوزه فرهنگی اعلام کرد.

مراسم افتتاحیه هفتادو‌نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، سازمان‌ها و واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور روز چهارشنبه ۲۲ شهریورماه جاری ساعت ۸ صبح در محل سالن اجتماعات دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.