به گزارش ترجمان صبح، آخر ماه جاری، آخرین ضرب العجل AFC به تراکتوسازی برای پرداخت بدهی ۱۹ میلیارد ریالی است که در صورت عدم پرداخت در زمانی که زیاد هم دور نیست این باشگاه از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم خواهد شد. این پایان تهدیدات بین المللی تراکتور نیست و جدا از محرومیت هایی که AFC برای این تیم در نظر دارد فیفا نیز ضرب العجل هایی را تعیین کرده و البته خیلی جدی تر که تنها یک ماه از آن باقی مانده است و اینبار محرومیت از نقل و انتقالات، کسر امتیاز و سقوط به یک رده پائین تر از عواقب آن خواهد بود.

بدهی های بین الملی باقی مانده تراکتور مبلغی نیست که مسئولان شهری و استانی تبریز و یا حداقل خود مدیرعامل این باشگاه از پرداخت آن عاجز باشند و این بدهی در این مقطع به بزرگترین مشکل تراکتور تبدیل شده است و می تواند ترکش های ناگوار آن سال ها بر تن تراکتور باقی بماند. چرا تراکتوری ها تمایلی به پرداخت این بدهی ها ندارند ؟ چرا چنین مسائلی رسما اعلام نمی شود تا عموم هواداران در جریان آن قرار بگیرند؟ شاید حرکتی مردمی و یا اسپانسری استانی پیدا شد تا حداقل به خاطر مانور تبلیغاتی این مشکل را حل کند. هر چه باشد مسئولان تراکتورسازی به خوبی از عواقب این عمل آگاه هستند و می دانند که ضربات وارده جبران ناپذیر خواهد بود.

وقتی نگاهی گذارا به مبلغ قراردادهای ثبت شده که رسما اعلام نشده است نگاهی بیندازیم روی نام بازیکنی مصدوم خشکمان خواهد زد. یک میلیارد و پانصد میلیون تومان! مبلغی خیلی کمتر از بدهی های بین المللی تراکتورسازان! مسئولان تراکتور حواسشان به کدام طرف رفته است که تراکتور را به برزخ کشیده اند. هر مدیری که برای تراکتورسازان پشت میز نشست از بدهی های مدیران قبلی گفت و از هزینه های سرسام آور تیم و اینکه محرومیت ها در زمان آنها نبوده و سئوال اینجاست که وظیفه یک مدیر کاربلد چیست ؟ اگر قبلی ها کاربلد نبودند، برکنار شده اند که شمایی که کاربلد هستید پشت میز بنشینید و وضعیت را سر و سامان دهید ولی تمامی اینها در مصاحبه ها قابل حل نیست و عمل می خواهد.

تراکتورسازی اکنون نیازمند مسئولان شهری است تا با پرداخت این بدهی، تیم اول شمالغرب کشور را از صدماتی که سال ها برایش مشکل ساز خواهد شد رهایی بخشند. مسئولان شهری و استانی باید به این موضوع آگاه باشند که تراکتور تنها برای رای آوردن در انتخابات نیست و در چنین روزها به همان مسئولان نیاز دارد که از ورودی اصلی وارد می شوند از مقابل تی تی ها بای بای کنان رد می شوند و به جایگاه می روند و برای تشویق ها ابراز محبت می کنند.