به گزارش ترجمان صبح و به نقل از روابط عمومی اداره ی کل ورزش و جوانان استان، در این پیکارها که با حضور ۱۶ تنیسور و به مدت سه روز و در زمین های تنیس شهید خیابانی تبریز انجام شد، در دیدار پایانی بخش انفرادی به داوری مجید چرندابی ، حسین ممی پور از آذربایجان شرقی بر هم استانی خود محمد رضا یعقوبی با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر ۴ غلبه کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در دیدار پایانی رقابت های دو نفره نیز تیم حسین ممی پور و جواد عبدالله زاده از آذربایجان شرقی موفق شد ۲ بر صفر و با نتایج ۶ بر۴ و ۶ بر ۲ بر تیم اکبر قربانی و محمد کاکاوند از تهران غلبه کند و عنوان قهرمانی را آز خود نماید. این رقابت ها در دو بخش انفرادی و دونفره برگزار می شود و امتیازهای این رقابت ها برای ورود به بازی های پاراآسیایی کره جنوبی اهمیت دارد.

در این رقابتها حسین ممی پور ، محمد رضا یعقوبی ، مهدی طیبی ، محمد خوش لهجه ، وحید جعفری ، جواد عبداله زاده و مهدی جباری از آذربایجانشرقی ، اکبر قربانی از تهران ، ابولقاسم احسانی از خراسان رضوی ، مهدی درویش از تهران ، محمد کاکاوند از تهران ، جلیل خوشه چین از گیلان ، محسن جلالی از خراسان رضوی ، علی زارع از قم ، اباسط تقی زاده از اردبیل و هاشم افضلی فر از قم با هم رقابت کردند.

مسابقات بین المللی ایران اوپن، فرصت خوبی است تا تنیسورهای کشورمان با کسب امتیازات بین المللی، مقدمات ورود به رقابت های پارآسیایی کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ را فراهم می کند.

در پایان به نفرات اول، دوم و سوم مشترک (در مجموع ۴ نفر اول)، با حضور دکتر شهرام دبیری رییس شورای شهر اسلامی شهر تبریز و هیات تنیس استان ، علی کششفیا رییس هیات ورزشهای جانبازان و معلولین استان ، نماینده فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین کشور و نمایندگان سازمان بهزیستی استان جوایز نقدی و حکم و مدال اهدا به برترین اهداء شد.