به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، محمدحسین اسحقی اظهار داشت: شهرداری تبریز در سال‌های اخیر ارتباط مؤثری با مجموعه آموزش و پرورش استان داشته که ایده شهرداران مدارس و اجرای کارگاه‌های آموزشی مشترک از جمله آنهاست،  همزمان با آغاز مدارس این همکاری بیش از پیش فعال خواهد شد.

وی افزود: آسفالت مسیر و معابر پیرامون مدارس، نوسازی خط کشی‌ها، تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی منتهی به مراکز آموزشی، گلکاری‌های پاییزه، رنگ‌آمیزی نرده‌ها و جداول، امحای زواید و نازیبایی‌ها از جمله مواردی است که در دستور کار مناطق شهرداری تبریز قرار گرفته تا به امید خدا نخستین روز ماه مهر محیطی زیبا و آرام برای حضور دانش آموزان و معلمان عزیز در سطح شهر باشد.

اسحقی زیباسازی و ترمیم فضای سبز شهری، رفع خطرهای احتمالی در مسیر مدارس، پاک‌سازی و حذف نخاله‌های ساختمانی و شستشوی معابر را از برنامه‌های خدماتی شهرداری در آستانه بازگشایی مدارس خواند.

سرپرست شهرداری تبریز همچنین با اشاره به پیش‌بینی‌های ترافیکی شهرداری در نخستین روزهای بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: ستاد استقبال از ماه مهر با هدف کاهش بار ترافیکی و افزایش ایمنی دانش آموزان، برنامه‌های ویژه خود را با موضوع افزایش کیفیت خدمات‌رسانی ناوگان عمومی اجرا می‌کند.

وی اظهار داشت: به مناسبت بازگشایی مدارس، خدمات ناوگان اتوبوسرانی تبریز به شهروندان در روز اول مهرماه رایگان خواهد بود.

اسحقی اضافه کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری به همراه سازمان‌های تاکسیرانی، اتوبوسرانی و سازمان ترافیک در راستای مدیریت بهینه جابه‌جایی مسافران درون‌شهری در ایام بازگشایی مدارس برنامه‌ریزی‌های خاصی را تدارک دیده و با حداکثر ظرفیت، خدمات حمل‌و‌نقل درون‌شهری را تداوم خواهد بخشید.

سرپرست شهرداری تبریز، توزیع نمادین گل همچنین پخش بسته‌های آموزشی در خصوص مباحث زیست‌محیطی شهر را از اقدامات فرهنگی شهرداری تبریز در آستانه بازگشایی مدارس عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مدارس، از مهم‌ترین و مؤثرترین بسترهای توسعه فرهنگ شهروندی است، اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس، مباحث شهروندی، به خصوص در زمینه‌های پسماند، فضای سبز، مسائل ترافیکی و گردشگری توسط کارشناسان سازمان شهرداری تبریز که از طریق توزیع بسته‌های متنوع فرهنگی در مدارس ارائه می‌شود.