به گزارش ترجمان صبح، محمد محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیر مقدم به اهالی هنر و سینما تصریح کرد: با حمایت و همیاری حوزه ی سینمایی استان شاهد موفقیت های چشمگیری خواهیم بود.

وی در رابطه با انجمن خانه سینماگران استان افزود: طی سال های اخیر  انجمن سینماگران منشا حرکت های بسیار خوبی در حوزه ی سینمایی استان بوده است.

وی با بیان اینکه افتتاح خانه مستند تبریز یک قدم بسیار نیک محسوب می شود در رابطه با نام گذاری این مکان اظهار کرد: با هم فکری و هم اندیشی مسئولین نام این محفل را تحت عنوان خانه سینمای مستند تبریز  نهادیم.

وی ادامه داد: نکته تخصصی که وجود دارد  مسئولین و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد از شکل گیری تشکل های متعدد استقبال می‌کند چون در این حوزه شاهد رقابت های بسیاری خواهیم بود.

محمد پور خاطر نشان شد: استان آذربایجان‌شرقی به لحاظ های متعددی ظرفیت های بسیاری را دارا است همچنین استعداد های فردی بیشتری در استان به چشم می خورد که با گرد همایی هم می توان در زمینه سینمای مستندشاهد قدم های موثرتر بود.

محمد حسین آذرنیا مدیر عامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری نیز در این مراسم تصریح کرد: مستند ساز مظلوم ترین طیف هنری جامعه است،هنرمندی که واقعیت را در جامعه درک و لمس می کند اما قشر عمومی جامعه آن را حس نمی کنند.

وی اظهار کرد:‌ مستند ساز خوب بادید همه جانبه خود موضوعاتی را بیان می کند که عموم جامعه پس از چندین دهه به نکته آن موضوا پی می برند.

آذرنیا در رابطه با مستند سازان افزود: خطاب مستند سازان به مظلوم بودن به دلیل آن است که مستند ساز مجبور است وقایع تاریخی را مانند یک آیینه انعکاس دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما هویت و ریشه خود را به نسل جدید نتوانیم معرفی نماییم با آسیب های بسیار جدی در آینده روبه رو خواهیم شد،هنرمندان با آثار خود به جامعه کمک می کنند تا مخاطبان آگاهی های لازم را به دست آورند.

وی در پایان یادآور شد: با همیاری و همدلی مردم و هنرمندان شاهد شهری بهتر و ایرانی آباد تر خواهیم بود.

رامین حیدری رئیس انجمن تهیه کنندگان نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: هر امکان فرهنگی می تواند در حافظه ی تاریخی ماندگار شود که این مسئله حاصل تلاش مستند سازان است.

وی ابراز امیدواری کرد؛  در آینده ای نزدیک تر فعالیت های چشمگیری در عرصه مستند سازی در استان را شاهد خواهیم بود.