به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایرنا، امام جمعه مراغه روز یکشنبه در مراسمی به همین عنوان اظهار کرد: توسعه هوانوردی و دایرشدن کلاس های آموزشی در فرودگاه سهند، زمینه رونق این فرودگاه را فراهم می کند.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی افزود: خدمات پروازی در فرودگاه سهند که پس از سه سال وقفه برقرار شده، نعمتی است که باید پاس داشته شود.

وی ادامه داد: هم اکنون باتوجه به استقبال مناسب از پروازهای موجود در این فرودگاه، افزایش پروازها از چهار به ۶ پرواز در هفته به ویژه در روز دوشنبه و نیز برقراری پروازها به مقصد مشهد ضروری است.

آیت الله پورمحمدی همچنین با تاکید بر لزوم همگرایی بین مسئولان شهرستان های جنوب آذربایجان شرقی و انتقاد از برخی سخنان و اظهارات وحدت شکن در بین شهرهای منطقه گفت: اظهاراتی که در آن مراغه و بناب و سایر شهرها را جدا از هم بداند، متعلق به عصر جاهلیت بوده و این افراد در هر سمتی، جاهل و نادان هستند.

وی افزود: همه آحاد جامعه اسلامی ید واحده بوده و فرودگاه سهند متعلق به مراغه یا بناب نبوده و به جمهوری اسلامی تعلق دارد.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: فرهنگ هوانوردی با ایجاد مراکز آموزشی در کل کشور در حال ترویج است.

صفائی افزود: هم اکنون مرکز آموزش خلبانی در فرودگاه شهید مدنی تبریز ایجاد شده و مرکز آموزش درنا آسمان در فرودگاه سهند دومین مرکز آموزشی در استان خواهد بود.

وی اضافه کرد: با راه اندازی مرکز خلبانی در این فرودگاه، آموزش های خلبانی هواپیماهای فوق سبک و هوانوردی به علاقه مندان ارائه می شود.

فرودگاه سهند از فرودگاه‌ های اقماری اداره کل فرودگاه ‌های آذربایجان‌شرقی بوده و در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار در کنار پادگان امام رضا و در بین شهرهای مراغه و بناب واقع شده‌است.

با بهسازی سطوح پروازی باند فرودگاه سهند به طول سه کیلومتر و عرض ۳۰ متر در سال ۱۳۹۲، امکان فرود هواپیمای فوکر ۱۰۰ در این فرودگاه فراهم شد اما به دلایلی پروازهای در این فرودگاه متوقف شد تا اینکه اواخر دی ماه گذشته پروازهای این فرودگاه از سرگرفته شد.