به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، رحیم میرزایی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که اجرای پروژه‌ها نیازمند برخی ضوابط، دستورالعمل‌ها و نظارت از قبال بحث‌های فنی است، اظهار کرد: نظارت فنی بر پروژه‌های عمرانی در سطح استان، تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی و حوزه‌ی تدوین معیارها برای اجرای پروژه‌ها از جمله وظایف ما است.
وی ادامه داد: دبیرخانه‌ی شورای فنی استان به عنوان بالاترین مرجع فنی برای پروژه‌های استان برعهده‌ی مدیریت نظام  فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است که از چهار کارگروه نظارت، پیمان، آموزش و مصالح و تجهیزات ساخت تشکیل شده است.
میرزایی خاطرنشان کرد: برای بررسی وضعیت پروژه‌ها، سامانه‌ی نظارت جامع طراحی شده که علاوه بر ارایه‌ی اطلاعات آنلاین در خصوص پروژه‌ها، شرایط ارزشیابی عوامل نظام فنی و اجرایی را هم فراهم می‌کند که نتابج ارزشیابی در قالب جشنوار ارایه خواهد شد.
وی با بیان این‌که نظارتمان تنها به پروژه‌های اجرا شده از منابع دولتی است، خاطرنشان کرد: اجرای بخش بزرگی از پروژه‌ها توسط بخش خصوصی  باعث شده تا در مدت زمان کم، با هزینه کم و کیفیت بالا پروژه‌ها تکمیل شوند و اواخر سال گذشته قانون نظام فنی و اجرایی یکپارچه‌ی کشور در مجلس تصویب شده و هدف آن جلوگیری از موازی کاری و تعدد عوامل در اجرای پروژه‌ها است.
میرزایی ادامه داد: آیین‌نامه این نظام در نوبت بررسی هیأت وزیران قرار گرفته و سند آن هم تا پایان امسال تهیه می‌شود.