به گزارش ترجمان صبح، تیم شهرداری تبریز در پنجمین و آخرین بازی دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال سال ۹۶ در تبریز موفق شد با نتیجه ۸۸ بر ۸۰ حریف قدرتمند خود مهرام را شکست داده و برای اولین بار در تاریخ بسکتبال ایران به مقام قهرمانی لیگ برتر دست یابد.

شرح بازی:

در این مسابقه شاگردان مهران حاتمی که میزبان بودند بازی را بهتر شروع کردند و در دو کوارتر نخست با نتایج ٢٧ بر ١۶ و ٢٢ بر ١٩ به برتری رسیدند و نیمه اول را با قدرت به سود خود تمام کردند اما با آغاز کوارتر سوم مهرامی ها به بازی برگشتند و اختلاف را کاهش دادند. مهمان در کوارتر سوم ٢٧ بر ١۶ برنده شد و اختلاف کاهش زیادی داشت. کوارتر پایانی مسابقه حساسیت بسیار زیادی داشت و دو تیم نزدیک به هم پیش می رفتند که در پایان این شهرداری تبریز بود که تواسنت این کوارتر را ٢٠ بر ١١ به سود خود تمام کند و در نهایت ٨۵- ٧٣ به برتری برسد

این دیدار در حالی در تبریز برگزار شد که دو دیدار ابتدایی دو تیم در تبریز یک برد برای هر کدام داشت همان گونه که در تهران نیز هر کدام از دو تیم یک برد کسب کردند تا کار دو بر دو شده و تعیین قهرمان به بازی پنحم کشیده شود. در این بازی شاگردان حاتمی در میان تشویق پرشور هواداران تبریزی قهرمان شش دوره لیگ ایران را به زانو درآورده و تاریخ ساز شدند.