به گزارش ترجمان صبح به نقل از تسنیم، مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مردم ایران علی‌رغم تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن با قدرت و صلابت اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به‌تمامی ملت‌های جهان و زیاده خواهان نشان دادند و پیام مردم در این راهپیمایی دفاع تمام‌قد از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همه مسئولان ضمن اینکه باید قدردان حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن باشند بایستی به‌عنوان مسئول از اینکه نتوانسته‌ایم خدماتی در شان مردم ارائه دهیم، شرمنده باشیم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه مجلس شورای اسلامی به‌عنوان قانون‌گذار باید به نحوی باشد که عدالت و انصاف در جامعه به جایگاه خود دست یابد، ادامه داد: اکنون با آنچه که در جامعه با آن فاصله زیادی داریم عدالت است و فاصله و شکافی که در درآمدها، اشتغال، بهره‌وری و حتی در استان‌ها وجود دارد فاصله قابل‌قبولی نیست.

پزشکیان، کم کردن فاصله طبقاتی در جامعه از بزرگ‌ترین وظایف مسئولان جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: هدف اول و آخر پیامبران، ائمه اطهار (ع) و امام خمینی(ره) پیاده‌سازی عدالت در جامعه بود و حال ما در این زمینه مشکلات متعددی داریم که نهایتاً باید در حوزه قانون‌گذاری به سمت حرکت کنیم تا عدالت و انصاف در جامعه‌ای اسلامی رعایت شود.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مدیران آن‌طور که باید و شاید قانون را اجرا کنند متأسفانه اقداماتی مطلوبی را انجام نمی‌دهند، ابراز داشت: وظیفه مجلس نظارت دقیق بر اجرای قوانین و مدیریت مدیران است، اصولاً اگر قانون به‌درستی اجرایی شود در جامعه مشکلی پیش نمی‌آید.

وی اضافه کرد: اگر امروز در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی، اقتصاد، اشتغال و غیره شاهد بروز مشکلاتی هستیم یا به‌درستی قانون‌گذاری نشده و یا اینکه قوانین مشکلی نداشته بلکه نظارت خوبی صورت نگرفته است و در راستای رفع مشکلات و موانع، مجلس و شورای نگهبان وظیفه سنگینی دارند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یادآور شد: به‌عنوان‌مثال اگر ما نتوانیم در مجلس شورای اسلامی قانون عادلانه تصویب کنیم و شورای نگهبان اجازه ندهد قانونی با استفاده از نام اسلام مصوب و در جامعه اجرایی شود تا نهایت به توسعه استانی و عقب‌ماندگی استانی دیگر ختم شود، از نظر شرعی قابل‌قبول نیست.

پزشکیان با تأکید بر اینکه اگر عدالت و انصاف رعایت نشود در جامعه تنش به وجود می‌آید، گفت: اعتراضات اخیر از وجود فاصله طبقاتی و اختلافات در درآمدها و نا عدالتی‌ها نشئت می‌گیرد و همین فاصله‌ها مردم را مجبور می‌کند تادر خیابان‌فریاد بکشند در حالی که اگر فاصله طبقاتی در جامعه به حداقل برسد قطعاً آرامش به جامعه بازمی‌گردد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخشی از اعتراضات اخیر به خاطر عدم تحقق  وعده هایی است که از طریق برخی نهادها به مردم داده شده است به‌طوری که برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام کشور که برای خشنود کردن مردم مصوب شده ۶۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد ولی هر قدر که خودمان را به آب و آتش بزنیم تنها ۳۰ تا ۳۴ هزار میلیارد تومان را می‌توانیم تأمین کنیم.