به گزارش ترجمان صبح، هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ شب گذشته گروه های ۴ گانه در منطقه غرب به پایان رسید. ۴ نماینده فوتبال ایران در این هفته از رقابت ها یک برد، یک مساوی و دو باخت از خود بر جای گذاشتند تا هفته  متوسط رو به پایینی را برای فوتبال ایران رقم بزنند. در ادامه نگاهی داریم به عملکرد ۴ نماینده ایران در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا:

شکست تراکتورسازی تراکتورسازی در بازی خانگی (!!!) – گروه یک

تراکتورسازی تبریز در شرایطی میزبان تیم الاهلی عربستان بود که این بازی با توجه به لابی عربستانی ها و ضعف دیپلماتیک دوباره فدارسیون فوتبال ایران در کشور عمان برگزار شد. در شبی که ۲۰۰۰ هزار نفر تماشاگرد در ورزشگاه الیسب مسقط حضور داشتند تنها کمتر از ۵۰ ایرانی را می شد در بین آنها مشاهده کرد و باقی تماشاگران را هواداران تیم عربستانی تشکیل می دادند. به این ترتیب این بازی هیچ شباهتی به یک بازی خانگی برای تیم تراکتورسازی نداشت.

تراکتورسازی در نیمه اول این دیدار بازی پایاپایی را با الاهلی انجام داد ولی در نیمه دوم شاهد این بودیم که الاهلی بر بازی سوار شده و موقعیت های خطرناکی را روی دروازه نماینده ایران تدارک دید. حملات عربستانی ها در دقیقه ۶۵ نتیجه داد و مهند عصیری با ضربه سر و در غفلت محض دروازه بان و مدافعان تراکتور، دروازه این تیم را باز کرد. در دقایق پایانی تراکتوری ها برای جبران به آب و آتش زدند ولی دفاع چند لایه الاهلی این اجاره را به آنها نداد تا بازی با نتیجه یک بر صفر به سود نماینده عربستان به پایان برسد.

در دیگر دیدار این گروه الجزیره امارات موفق شد الغرافه قطر را با نتیجه سه بر دو شکست دهد. مهدی طارمی و وسلی اسنایدر گل های الغرافه را در این دیدار به ثمر رساندند ولی نتوانستند مانع از شکست تیم شان شوند. در جدول رده بندی این گروه الجزیره و الاهلی با سه امتیاز و گل های زده متفاوت اول و دوم هستند و الغرافه بدون امتیاز و به دلیل گل زده بیشتر نسبت به تراکتورسازی بالاتر از این تیم در رده سوم قرار دارد و نماینده ایران هم بدون امتیاز آخر است.

شکست ذوب آهن در نیمه مربیان – گروه دو

ذوب آهن در قطر میهمان تیم الدحیل این کشور بود. شاگردان قلعه نویی که در لیگ برتر عملکرد بسیار خوبی دارند موفق شدند در دقیقه ۱۳ توسط کی روش، دروازه تیم میزبان را باز کرده و با حفظ این گل با برتری یک بر صفر راهی رخکتن شوند. در نیمه دوم اما ورق برگشت و الدحیل موفق شد نیمه مربیان را با برتری قاطع به سود خود به پایان برساند. کریم بودایف (دو بار) و یوسف مساکنی از دقیقه ۷۴ تا ۸۴ و طی ده دقیقه نسخه نماینده فوتبال ایران را پیچیده و شکست سه بر یک را به شاگردان قلعه نویی تحمیل کردند.

در دیگر دیدار این گروه تیم لوکوموتیو تاشکند دست به کار بزرگی زد و با پنج گل میهمان سرشناس خود الوحده امارات را گلباران کرد تا با اقتدار در صدر جدول رده بندی قرار بگیرد. الدحیل با سه امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به لوکوموتیو در رده دوم ایستاد و ذوب آهن و الوحده بدون امتیاز و با تفاضل های متفاوت در رده های سوم و چهارم قرار دارند.

پرسپولیس تنها تیم ایرانی برنده هفته اول – گروه سه

پرسپولیس پس از اینکه ذوب آهن و تراکتورسازی در روز اول مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بازی های خود را به حریفان واگذار کرده بودند در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم نسف قارشی ازبکستان رفت. علی رغم پیش بینی ها از این بازی استقبال آنچنانی نشده بود و حدود ۲۵ هزار تماشاگر این دیدار از نزدیک تماشا کردند.

پرسپولیسی ها در این بازی بهترین برد آسیایی برانکو را رقم زدند و با حساب سه بر صفر میهمان خود را شکست دادند. علی علیپور که به تازگی به تیم ملی هم دعوت شده دو بار برای پرسپولیس گلزنی کرد و گادوین منشا هم دیگر گل سرخ پوشان را وارد دروازه حریف کرد.

در دیگر دیدار این گروه السد قطر با ژاوی و مرتضی پورعلی گنجی موفق شد الوصل امارات را در امارات با نتیجه دو بر یک شکست دهد. پرسپولیس با تفاضل گل بهتر نسبت به السد سه امتیازی در صدر جدول قرار دارد و الوصل و نسف قارشی بدون امتیاز و با تفاضل های متفاوت سوم و چهارم هستند.

نمره قبولی برای تیم شفر در قطر – گروه چهار

استقلال تهران در گروه مرگ بازی ها در اولین دیدار خود میهمان تیم الریان در قطر بود. آنها در دقیقه ۱۳ با اشتباه تاباتا که دروازه خودی را باز کرد از حریف پیش افتادند اما خود تاباتا و حمدالله در همان نیمه اول بازی باخته رو دو بر یک به سود تیم شان کردند. این پایان کار نبود و شاگردان شفر در نیمه دوم دست از تلاش نکشیدند تا اینکه در دقیقه ۸۸ علی قربانی بازی را به تساوی کشاند تا استقلال با یک امتیاز ارزشمند راهی ایران شود.

در دیگر دیدار این گروه تیم های العین امارات و الهلال عربستان به نتیجه مساوی بدون گل رسیدند تا هر چهار تیم این گروه یک امتیازی شوند. استقلال و الریان با تفاضل گل بهتر اول و دوم و العین و الهلال هم سوم و چهارم هستند.

در ادامه…

در هفته دوم بازی ها نماینده های ایران بازی های خود را به شرح زیر انجام خواهند داد:

گروه یک: دوشنبه ۳۰ بهمن، ساعت ۱۸:۳۰: الغرافه قطر – تراکتورسازی
گروه دو: دوشنبه ۳۰ بهمن، ساعت ۱۶:۰۰: ذوب آهن – لوکوموتیو ازبکستان
گروه سه: سه شنبه ۱ اسفند، ساعت ۱۹:۰۰: السد قطر – پرسپولیس
گروه چهار: سه شنبه ۱ اسفند، ساعت ۱۹:۰۰: استقلال – الهلال عربستان