به گزارش ترجمان صبح، روح اله دهقان نژاد اظهار داشت: این دوره آموزشی در راستای آشنایی اعضای بسیج رسانه با مباحثی چون بار حقوقی کلمات، کاربرد افعال در خبر، اشتراک گذاری تجربیات و آشنایی با جرایم و آسیب های فضای مجازی برگزار شد.

وی افزود: ارتقای توانمندی اهالی رسانه در عصری که اطلاعات و تبادل آن حرف نخست را می زند امری ضروری است.

دهقان نژاد به روز کردن اطلاعات حقوقی، سایبری و … را در کنار دیگر علوم لازم برای این حرفه مهم دانست و تاکید کرد: خبرنگار با داشتن آگاهی در حیطه حقوقی و… بهتر می تواند ضمن اطلاع رسانی و تنویر افکارعمومی، نقش مطالبه گری خود را نیز ایفا کند.

روح الله دهقان نژاد همچنین اهمیت توجه به فضای مجازی را با توجه به گسترش سریع اطلاعات مهم دانست و اظهارداشت: برای فعالیت اهالی رسانه در این فضا که برای استفاده از آن گریزی نیست داشتن سواد رسانه ای و آگاهی لازم در انتشار و بازنشر اخبار ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

در این کارگاه سرهنگ محمودی رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی، استاد فرخ پی قاضی بازنشسته و وکیل پایه یک دادگستری، عباس زاده استاد عکاسی و دکتر عزیزی راد مدیر خبرگزاری ایرنا آذربایجان شرقی به سخنرانی در محورهای مشخص شده پرداختند.

کارگاه یک روزه آموزش خبرنگاران با محوریت بار حقوقی کلمات، کاربد افعال در خبر، اشتراک گذاری و انتقال تجربه و آشنایی با  آسیب ها و جرایم فضای مجازی با حضور اساتید برجسته حقوقی، روزنامه نگاری و رئیس پلیس فتی آذربایجان شرقی به همت بسیج رسانه استان در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.