به گزارش ترجمان صبح،  عزیز جوانپور در نشست صمیمی با کارکنان حوزه پژوهش به بیان دیدگاه‌های خود در این حوزه پرداخت و اظهار کرد: پژوهش یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود. موفقیت در تمام فعالیت‌های مربوط به توسعه صنایع، کشاورزی، خدمات به گونه‌ای به گسترش فعالیت‌های پژوهشی بستگی دارد.
وی با تاکید بر رعایت اخلاق و ضوابط دانشگاه در ارائه و نگارش پایان نامه‌ها از سوی استادان و دانشجویان افزود: درصورت مشاهده تخلفات انضباطی در امر پایان نامه‌ها با افراد متخلف برخورد انضباطی خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: گروه‌های آموزشی موظف به برطرف کردن مشکلات دانشجویان در انتخاب استاد راهنما هستند و انتخاب داور برای پایان‌نامه‌ها باید به صورت متوازن و صحیح صورت گیرد و جلسات دفاع باید درشان دانشگاه باشد و از برگزاری جلسات دفاعیه غیرمتعارف جلوگیری شود.
جوانپور با توجه به اهمیت و ضرورت ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: رسیدن به‌ توسعه‌ حقیقی‌ و پایدار، نیازمند یک تعامل‌ تعریف شده بین دو‌ نهاد علمی و فنی‌ است‌ که‌ در قالب‌ دانشگاه و صنعت‌ شکل‌ می‌گیرد و ارتباط بین دانشگاه و صنعت ضروری است.
معاون پژوهش و فناوری واحد تبریز نیز گزارشی درباره وضعیت موجود حوزه پژوهش و فناوری ارائه و برنامه‌های پیش رو و سیاست‌های آتی این حوزه را بیان کرد.
رسولی سقای با بیان اهمیت گام برداشتن دانشگاه به سمت نوآوری و کارآفرینی گفت: حرکت دانشگاه می بایست به سمت کارآفرین شدن و تمایل به تجاری‌سازی، نتایج دانش فنی و توسعه اقتصاد دانش بنیان است.
وی با توجه به اهمیت مراکز تحقیقاتی، هسته‌های پژوهشی و پژوهشکده‌ها گفت: مرکز تحقیقات بیوفوتونیک، مرکز تحقیقات مدیریت توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه و پژوهشکده علوم انسانی امام محمدباقر (ع) در واحد تبریز در حال راه اندازی است و ارتقای وضعیت وبومتری دانشگاه، برقراری ارتباط مابین گروه‌های آموزشی با صاحبان صنایع و انجمن‌های مربوطه از دیگر اولویت‌های حوزه پژوهش و فناوری است.

منبع: ایسنا