به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایرنا، روز چهارشنبه، جشن نیکوکاری با هدف جمع‌آوری کمک‌های دانش آموزان در مدارس برگزار و تمام کمک های دانش آموزی در همان مدارس در بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی از توزیع ۳۵۰ هزار پاکت جشن نیکوکاری بین دانش آموزان خبر داد و اعلام کرد: خیران و مردم نیکوکار می‌توانند با شماره‌گیری آنی پرداخت کمیته امداد#۰۴۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه خود با واردکردن مبلغ موردنظر در جشن نیکوکاری مشارکت کنند.

بهروز شریف با اشاره به اینکه همه ما در قبال نیازمندان جامعه مسئولیت داریم، اظهارکرد: کمیته امداد به‌تنهایی نمی‌تواند نیازهای محرومان را تأمین کند و نیکوکاران و خیران لازم است این نهاد را کمک کنند.

 این جشن ملی و عاطفی همزمان با سراسر کشور روز چهارشنبه ۱۶ اسفند در مدارس سراسر استان، پنجشنبه ۱۷ اسفند در پایگاه‌های سطح استان و روز جمعه ۱۸ اسفند در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

ویژه برنامه جشن نیکوکاری امروز در دبیرستان دخترانه معلم تبریز با حضور مسئولان استانی و حضور نیکوکارانه دانش آموزان آغاز شد.

این حرکت نوع دوستانه روز پنجشنبه ۱۷ اسفند از ساعت ۱۱ صبح در محل ‘بازار گرجی لر’ ادامه یافته و روز جمعه ۱۸ اسفند همزمان با نماز جمعه در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز با حضور نمازگزاران به کار خود پایان می دهد.

حدود ۷۰ هزار خانوار در آذربایجان شرقی تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد ۳۷ هزار خانوار به علت فوت سرپرست، ۲۵ هزار خانوار به علت از کارافتادگی دایم سرپرست و بقیه نیز سایر موارد است.